Akcja LATO 2005

200 dzieci na półkoloniach, 48 kolejnych na koloniach we Władysławowie, zajęcia w domach kultury, bibliotekach, muzeum oraz halach sportowych i na basenie. Urząd Miejski i podległe mu placówki opracował szczegółowy program tegorocznej AKCJ LATO.
Na organizację kolonii i półkolonii samorząd miejski wyda w tym roku 55.000 złotych. Z tych form wypoczynku skorzystają dzieci pochodzące z ubogich, niewydolnych wychowawczo a niekiedy patologicznych rodzin. Do Władysławowa, na 11 dniowe kolonie pojedzie grupa 48 dzieci ze szkół gimnazjalnych, dzieci wytypowanych przez dyrektorów placówek i pedagogów szkolnych. Dla maluchów z podstawówek, jak co roku miasto organizuje półkolonie. Dzięki uprzejmości Szkoły Podstawowej nr 3 całodzienną opieką uda się otoczyć aż 200 dzieci. Pierwszy turnus trwać będzie od 27 czerwca do 8 lipca, drugi od 11 do 22 lipca. Nikt nie powinien się nudzić, bo w programie są wyjścia na basen, wycieczki, konkursy i turnieje sportowe… Bogatą ofertę przygotowały też miejskie placówki kulturalne i sportowe.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Obok hali sportowej w Chodakowie, w lipcu i sierpniu rozegrany będzie cykl turniejów plażowej piłki siatkowej w kategorii mężczyzn, kobiet i mieszanej.
W hali sportowej przy ul. Kusocińskiego, od 6 lipca do 12 sierpnia trwać będą rozgrywki piłki nożnej, zaplanowano też wakacyjny turniej warcabowy i szachowy.
Pływalnia ORKA organizuje cztery 10-godzinne kursy pływania. Pierwszy rozpoczyna się już 4 lipca, a kolejne 18 lipca, 1 i 16 sierpnia. Odbędzie się też pięć Festynów Wodnych (7 i 21 lipca, 4,18,31 sierpnia).

Miejski Ośrodek Kultury, ul. Żeromskiego 8
Organizuje zajęcia pomiędzy 4 a 22 lipca br. Proponuje zajęcia w sekcjach: teatralnej, plastycznej i tanecznej, wycieczki, wyjścia na basen ORKA, wyjazdy do kina, zabawy i konkursy na świeżym powietrzu.

Miejski Ośrodek Kultury, filia w Boryszewie
W lipcu ośrodek pracuje normalnie, to znaczy działać będą wszystkie sekcje, a ponadto od 18 lipca w programie pojawią się dodatkowe atrakcje: filmy, wycieczki, „letnie igrzyska”, zajęcia plastyczne, teatralne i taneczne.

Miejski Ośrodek Kultury, filia w Chodakowie
Dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat przygotował warsztaty plastyczne, taneczne i teatralne; gry, zabawy i konkursy na świeżym powietrzu; projekcie filmów rysunkowych w Sali kinowej; wycieczki piesze i jedną autokarową. Zajęcia trwać będą od 8 do 26 sierpnia. Instruktorzy zaopiekują się dziećmi codziennie między 10.00 a 15.00.

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą proponuje:
- zwiedzanie wystaw stałych i czasowych (dla dzieci z Sochaczewa wstęp bezpłatny)
- prelekcje i odczyty
- zajęcia w Klubie Modelarstwa Redukcyjnego i Pracowni Konserwacji
- wycieczki pod hasłem „Poznajemy historię i zabytki Sochaczewa”
- konkurs dotyczący historii ziemi sochaczewskiej

Biblioteki Miejskie przy ul. Chopina 160 oraz Żeromskiego 39 a
Proponują cykl zajęć głównie w miesiącu lipcu. Dla dzieci przygotowano zajęcia plastyczne, techniczne, głośne czytanie bajek itp.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy