Aktor w roli głównej - czyli filmowe "spotkanie" z Tomaszem Kotem

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Aktor w roli głównej - czyli filmowe "spotkanie" z Tomaszem Kotem Film, fotografia sochaczew
+1

Na najbliższy kinowy weekend do Kina za Rogiem w Teresinie zapraszamy wszystkich entuzjastów talentu aktorskiego Tomasza Kota. W cyklu "Aktor w roli głównej" pokażemy dwa filmy: "Żyć nie umierać" i "Erratum".

„Aktor w roli głównej” to cykl, w którego ramach wyświetlane są dwa filmy, dzień po dniu z jednym aktorem grającym w nich główną bądź bardzo istotna rolę . Mamy nadzieję że takie zestawienie obok siebie dwóch różnych ról jednego aktora będzie dla Państwa interesujące. Da możliwość oceny warsztatu, sposobu w jaki „buduje” każdą z postaci. Do tej pory w ten sposób „spotkaliśmy” się z Andrzejem Chyrą i Januszem Gajosem.

ŻYĆ NIE UMIERAĆ - 20 lutego (sobota), godz.18.30.
reż. Maciej Migas, Polska 2015, 85’ – od 16 r.ż

Jak to jest: robić remanent swojego 45-letniego życia ze świadomością, że zostało go już najwyżej cztery miesiące? Co było w nim ważne? Bartek, niegdyś wzięty aktor, teraz niepijący od dwóch lat alkoholik, zabawiacz publiczności w popularnym telewizyjnym show, dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory i że zostało mu już bardzo mało czasu. Musi się śpieszyć. Nie naprawi wprawdzie wyrządzonych krzywd, ale może zdąży przynajmniej za nie przeprosić. Fenomenalny Tomasz Kot w historii inspirowanej życiem aktora Tadeusza Szymkowa.

ERRATUM - 21 lutego (niedziela), godz.18.30.
psychologiczny, reż. Marek Lechki, Polska 2010, 90’ – od 12

Michał jest jak ślimak schowany w skorupie. Emocji nie okazuje (albo ich nie odczuwa), w jego relacjach z żoną i małym synem nie ma serdeczności, z ojcem od dawna nie utrzymuje kontaktów. Kiedy jedzie w jednodniową delegację do Szczecina, swojego rodzinnego miasta, wydaje się, że jest to świetna okazja, żeby po latach wreszcie odwiedzić ojca, zaprosić go na komunię syna. Perspektywa spotkania z ojcem nie wywołuje u niego entuzjazmu. Raczej wróciłby, gdy nie to, że jadąc samochodem, śmiertelnie potrącił pieszego, bezdomnego o nieustalonych personaliach. W ciągu tych kilkudziesięciu godzin, próbując trochę wbrew sobie odkryć tożsamość ofiary wypadku, niezauważenie odbywa równoległą podróż w przeszłość i w głąb samego siebie. Co znajdzie na jej końcu? Wielokrotnie nagradzane, dojrzałe, niezwykle subtelne kino z rewelacyjnymi rolami Tomasza Kota i Ryszarda Kotysa.


Ilość miejsc w kinie ograniczona do 20 osób. Rezerwacja pod numerem tel. 516 367 900 ( 8.00 - 16.00 / w weekendy telefon czynny na godzinę przed każdym seansem) lub mailowo kinotok@tok.art.pl. Istnieje możliwość wcześniejszego zakupu biletów w sekretariacie TOK (pon.-pt. w godz. 8.00-16.00). Cena biletów: 5 zł od osoby na jeden seans (honorowane zniżki z Kartą Rodzina 3+ i Kartą Seniora)

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy