Aktywne podsumowanie 2012 roku

Zdjęcia i foto: Aktywne podsumowanie 2012 roku Biegi sochaczew

Początek nowego roku zawsze skłania nas do refleksji, podsumowań minionych 365 dni, jak również i planowania następnych. To już czwarty rok rekreacyjnych zmagań entuzjastów, pasjonatów, młodych i starszych wielbicieli sportu z Klubu Maratończyka "Aktywni" Sochaczew. Rok 2012 pełen emocji, wzruszeń, uniesień i spełniania swoich skrytych marzeń. Aktywni byli widoczni niemal w całym kraju godnie reprezentując nasze miasto, wskrzeszając zarazem patriotyzm lokalny. Nasza młodzież wystartowała po raz pierwszy za granicami kraju - w Czechach w pięknie położonym górskim miasteczku Jabloniec. Klubowy triathlonista Artur Kazimierski startował w dalekim Singapurze.

Błękitno-niebieskie koszulki "maratończyków" widoczne były na trasach biegowych, ścieżkach nordic-walking, triatlonowych. W turniejach piłkarskich, siatkarskich, lekkoatletycznych w hali jak i na otwartym stadionie.

Wielkiego wyczynu dokonał jeden z seniorów klubowych Jan Kocimski. Uporał się z pięcioma maratonami (Dębno, Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław) na przestrzeni kilkunastu miesięcy zdobywając prestiżową Koronę Maratonów Polskich.

Ryszard Nowakowski - dobry duch sekcji zamienił się w Komandora kilku rajdów kolarskich - Mury Jasnej Góry (Sochaczew - Częstochowa - Sochaczew trasa pokonywana w 2 dni), Gminny Rajd Rowerowy (wiodący drogami naszego Powiatu), Złocista Kopuła (Sochaczew - Licheń - Sochaczew pokonywany w jeden dzień) oraz organizowany przez Starostwo Powiatowe Rajd Rowerowy im. Tadeusza Krawczyka. Wyróżnienie należy się również Włodzimierzowi Felczakowi który motywował wielu cyklistów do uczestnictwa w rekreacyjno - krajoznawczych rajdach rowerowych np. Rajd Szlakami Puszczy Kampinoskiej na grób Janusza Kusocińskiego do Palmir.Włodek razem z Romanem Paradowskim i Adamem Niemcem uczestniczyli w kilku rowerowych zlotach organizowanych przez PTTK.

Nie zapomnieliśmy o fanach popularnego nordic-walking. Medale Mistrzostw Polski zdobywali Dariusz Makulec i triatlonista Artur Kazimierski.

Emanuel Zimny potrafił zaktywizować bardzo silną grupę młodych pasjonatów sportu. Młodzieżowa Sekcja Aktywnych na co dzień przeżywa wspaniałą przygodę ze sportem.

Z dumą musimy przyznać, że po wielu, wielu latach "pustki" udało się stworzyć w Sochaczewie młodzieżową sochaczewską sekcję lekkoatletyczną. Liczącą ok. 40 zawodników. Młodzi sportowcy dzielnie rozwijają swoje umiejętności w dwóch grupach w Sochaczewie oraz Śladowie. Specjalne podziękowania za wsparcie i udostępnianie obiektów szkolnych należą się Pani Teresie Lutyńskiej - dyrektor Zespołu Szkół w Sochaczewie oraz Pani Martynie Sawickiej - dyrektor Szkoły Podstawowej w Śladowie. 

Po raz pierwszy trenujący sportowcy wyjechali na obóz kondycyjny do Szklarskiej Poręby.

Młodzi startowali w wielu mityngach, biegach ulicznych, przełajach podnosząc poprzez zdrową rywalizację w duchu fair - play własne umiejętności. Pojawiały się jak w prawdziwym dorosłym sporcie łzy szczęścia ze zwycięstwa i smutku z porażek. Wytrwałość i walka do samego końca o każdy krok przybliżający do mety, o każdy metr, o każdą najmniejszą część sekundy.  W lekkoatletycznych "pierwszych krokach" wspaniale radzą sobie wszyscy odważni młodzi sportowcy. Wyróżnić tu należy nie tylko za wyniki, czy osiągane wysokie miejsca ale również za zaangażowanie: Julię Jasińską, Julię Wosińską, Roksanę Dobrzyńską, Elżbietę Mieżwińską, Natalię Celarek, Julię Gabryś, Huberta Kępczyńskiego i Dominika Łyczywka, .

W grupie starszej udany rok miała Julia Dragańska, Aneta Gonta, Adam Ząbczyński - triumfowali wielokrotnie na zawodach różnej rangi na terenie całej Polski. W pierwszym półroczu doskonale radziła sobie Klaudia Lelonek. Mikołaj Łasica uczestniczył w Finale Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. Częsty udział w zawodach jak również wysokie miejsca w biegach ulicznych oraz startach na zawodach stadionowych w różnych konkurencjach (m.in oszczep, kula, skok w dal i wzwyż, trójbój) zdobywali: Filip Raczkowski, Piotr Marczak, Jakub Kosk, Dawid Nowak, Kamil Sucharski, Aleksandra Pietruszka, Paulina Marcjańska, Marcin Wróblewski, Alan Dutkowski.

Wielkim wydarzeniem w życiu początkujących lekkoatletów był udział w Małym Memoriale Kamili Skolimowskiej. Oprócz rywalizacji sportowej nasi zawodnicy mieli zaszczyt wyprowadzać jako "mała eskorta" największe gwiazdy nie tylko polskiej lekkoatletyki np. Anitę Włodarczyk, Tomasza Majewskiego, Tatianę Łysienko, Szymona Ziółkowskiego, Reese Hoffa.

Młodzi aktywni w 2012 roku na pierwszych miejscach stawali 66 razy, drugich 53, trzecich 62. Łącznie podopiecznych Emanuela Zimnego widzieliśmy 180 razy na sportowym "pudle", w zawodach różnej rangi sportowej.

Aktywni to przede wszystkim jednak animatorzy i organizatorzy wielu imprez rekreacyjnych. Przypomnijmy III Biegi Chopina (we współpracy z Urzędem Miasta Sochaczew, Stowarzyszeniem Rodzina Szkół Chopinowskich i Zespołem Szkół w Sochaczewie). Testy Coopera w Chodakowie i wiekopomny w liczbie uczestników Charytatywny Erminowski Test Coopera (ok .300 uczestników).

Do tradycji Klubu należy pierwszy w historii naszego miasta cykl Spotkań z Bieganiem. Spotykamy się zawsze w duchu spontaniczności w każdą niedzielę o "zarezerwowanej" godzinie 10.30 na bieżni chodakowskiej Bzury.

Robimy to z wielką przyjemnością nieugięcie próbując zarażać bakcylem biegania. Odwiedzający nas nowi amatorzy ruchu wielokrotnie "zbudowani" ciepłą atmosferą decydują się na ostateczny krok wstąpienia w szeregi Aktywnych.

W mijającym roku do Klubu wstąpiło wielu entuzjastów joggingu, rowerów i nordic-walkingu. Klub zrzesza obecnie ponad 100 osób w tym dzieci i młodzież. Biorąc pod uwagę liczbę osób zamieszkującą Sochaczew liczba ta musi budzić szacunek i naszą nieskrawaną radość i dumę.

Aktywni zrealizowali własne bardzo oryginalne projekty sportowe.

Pierwszy to Ziemia Obiecana - Łódź Maraton. Przez blisko pół roku, często w gigantycznym mrozie (nawet -19 stopni) i silnym wietrze szóstka śmiałków trenowała w pocie czoła aby sprostać pewnemu wyzwaniu. I nie było by w tym zdarzeniu nic dziwnego gdyby nie fakt, że chęć startu (z dobrym skutkiem) zgłosiły aż cztery Panie - Alicja Wińkowska, Katarzyna Bulicz - Kasprzak, Małgorzata Przybylska i Beata Szustkiewicz. Ileż wzruszeń, potu i wylanych łez z radości a czasem i złości towarzyszyło tym dzielnym kobietom z finałowym efektownym wbiegnięciem na metę umieszczoną w łódzkiej hali Arena. Ostatnie metry "posłane" były czerwonym dywanem, który unosił Aktywne Maratonki.

Grupa triatlonistów stworzyła zgraną sztafetę pod znajomo brzmiącym tytułem "Aktywne Trio" (Dariusz Makulec, Artur Kazimierski, Tomasz Czapski) ze specjalnie przygotowanymi na ten start koszulkami. Aktywni tknęli sportowego ducha w wiele sochaczewskich ciał.

Tradycją stały się wspólne masowe wyjazdy klubowiczów na biegi patriotyczne. W tym roku udało się zorganizować wyjazdy na Bieg Powstania Warszawskiego, dwa Biegi Niepodległości w Warszawie (w jednym uczestniczyli dorośli, natomiast w drugi przeznaczony był głównie dla najmłodszych i młodzieży). W ostatnie dni 2012 roku udało się zorganizować duży wyjazd do Mszczonowa na Bieg Sylwestrowy.

Wzorowo przebiegała współpraca z lokalnym samorządem: Urzędem Miasta Sochaczew, Starostwem Powiatowym, Gminą Sochaczew, Stowarzyszeniem Rodzina Szkół Chopinowskich, Zespołem Szkół w Erminowie, Zespołem Szkół w Sochaczewie.

Dzięki udziałom w konkursach ofert pozyskaliśmy UM Sochaczew i  ze Starostwa Powiatowego dotacje pieniężną. Dzięki temu nasza klubowa młodzież mogła wyjechać na 12 dniowy obóz do Szklarskiej Poręby. Zakupiono sprzęt treningowy (kolce, oszczepy, kule, bloki startowe). Fundusze pomogły nam również w organizacji grupowych wyjazdów, częściowo pokrywały również opłaty startowe.

Jako otwarte i serdeczne Stowarzyszenie chcemy być cały czas spontaniczni i otwarci na Was Drodzy Mieszkańcy Sochaczewa i Powiatu Sochaczewskiego.

Pragniemy podziękować przy okazji wszystkim tym, którzy wyciągnęli do nas pomocną dłoń. Życzmy sobie nawzajem siły, spokoju i wytrwałości maratończyka. Te cechy będą nam wszystkim na pewno potrzebne by realizować nasze dalsze plany i marzenia na 2013 - chcecie się przekonać jakie?? Hmm. Przyłączcie się !!! Informacji udzielają prezes Klubu Rafał Milczarek tel. 601895965 oraz prowadzący grupę młodzieżową Emanuel Zimny tel. 697296626.

 

Rafał Milczarek i Emanuel Zimny.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy