Aktywni na Memoriale Kamili Skolimowskiej

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Aktywni na Memoriale Kamili Skolimowskiej Biegi sochaczew

22 sierpnia 2018 roku wspólnie z zawodniczkami KM Aktywni Sochaczew uczestniczyłem w Memoriale Kamili Skolimowskiej.  Bez wątpienia było to największe wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce. Wystarczy wspomnieć o tym że oprócz medalistów mistrzostw Europy, Świata i Igrzysk Olimpijskich na trybunach było obecnych ponad 41 tysięcy kibiców. Naszym akcentem sportowym był start Aktywnych dziewczyn w porannych zawodach dla młodzieży.

W Małym Memoriale Kamili Skolimowskiej wystartowały:

Kinga Burzyńska w biegu na 100 metrów osiągnęła rezultat 13.59. Jest to jej nowy rekord życiowy. Kinga bez problemu zwyciężyła w swojej serii biegowej. Ogólnie wśród dziewcząt U20 (choć sama startuje jeszcze w grupie młodszej U16) zajęła wysokie 7 miejsce. Tym samym nabiegała czwartą klasę sportową. Kinga wystartowała w skoku w dal, gdzie z wynikiem 4.21 zajęła 9 miejsce. W skoku w dal wystartowało łącznie 16 zawodniczek, a w 100-metrówce 31 zawodniczek.

Nasza Aktywna specjalistka od biegów średnich Weronika Lewandowska spróbowała sił wyjątkowo w sprincie na 100 metrów. Swoją serię wygrała z nową życiówką 14.04. (rekord życiowy). Ogólnie zajęła 16 miejsce. Uzyskała również w kolejnej dyscyplinie piątą klasę sportową.

Ze 100 metrowym odcinkiem walczyła również Justyna Karczewska. Nie ukrywajmy - nie wyszedł ten bieg Justynie. Wynik 15.21 jest daleki od naszych oczekiwań. Justyna zajęła 26 miejsce. Szansę na poprawę wyniku otrzyma już niebawem na Memoriale Duneckiego w Toruniu.

Własnego startu do udanych nie zaliczy też Martyna Orlińska. Nasz jedyna Aktywna kulomiotka pchnęła 6.92m. Zajęła 6 miejsce na 10 startujących zawodniczek.