Zaloguj się do konta

Aktywni na Półmaratonie Sochaczewskim

Klub Maratończyka Aktywni
2012-09-03
Biegi
29 już edycja Sochaczewskiego Półmaratonu zmieniła trasę. Tym razem start i meta znajdowały się na stadionie MOSiR-u. W tej „kultowej' imprezie nie mogło zabraknąć biegaczy z KM „Aktywni' Sochaczew.
Stanęli na starcie w rekordowej liczbie. Małgorzata Przybylska, Kamila Kocimska i Alicja Wińkowska. Wśród panów : Mirosław Adamkiewicz, Jan Kocimski, Tomasz Czapski, Damian Smus, Robert Milczarek, Stanosław Paga, Jacek Jastrzębski, Dariusz Makulec, Patryk Kowalski, Adrian Kowalski, Rafał Milczarek, Andrzej Połeć, Krzysztof Zakrzewski i sympatyzujący z klubem Daniel Tyszkiewicz. Na rowerze naszym dzielnym długodystansowcom towarzyszył Krzysztof Orzechowski. A na mecie
„wycieńczonych' klubowiczów oczekiwał nasz najbardziej wiekowy klubowicz Jan Milczarek wraz Jerzym Milczarkiem, Wiesławem Kotlarskim i Michałem Adamkiewiczem. Biegnąc i widząc jak „cierpią' Aktywni mogłem być tylko dumnym z naszych jogerów.

Z grymasem na twarzy pokonywali niezmiernie ciężką trasę zmagając się jednocześnie z lejącym się z nieba żarem. Z każdym kilometrem, z każdym krokiem słupek rtęci w termometrze szedł w górę. Do półmetku który znajdował się w okolicach Mistrzewic wszyscy jeszcze jakoś się trzymali. Po nawrocie każdy z nas wiedział, że oprócz spiekoty czekają nas podbiegi w Plecewicach, a w Chodakowie „falujący i nierówny ' asfalt na ulicy Młynarskiej. Jakby tego było mało we z znaki dała o sobie sochaczewska Trojanowska. Ufff!!.

To był naprawdę morderczy bieg w pełnym słońcu. Na mecie jako przyjaciel i Prezes klubu witałem wraz Ewą Lipiec każdego Aktywnego. I uwierzcie mi każdy z nich był totalnie wyczerpany.

Organizator imprezy Urząd Miejski wraz z MOSiR-em spisał się na „piątkę'. Nasz honorowy członek Sylwester Rożdżestwieński po raz 27 „zdzierał gardło” komentując i opisując niemal każdego biegacza mijającego metę. Klubowicze czuli się zaszczyceni z faktu zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć ze znanym „kabaretowym biegaczem' Jackiem Fedorowiczem.

Do zobaczenia za rok. Dziękuję Wam KLUBOWICZE ZA FAJNĄ PRZYGODĘ!

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ:
FOTKI MIRKA ADAMKIEWICZA:
GALERIA ZDJĘĆ 1- kliknij tutaj.

FOTKI KRZYSZTOFA ORZECHOWSKIEGO:
GALERIA ZDJĘĆ 2- kliknij tutaj.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej


e-Sochaczew Top 5

Sprawy urzędowo-administracyjne6

Plac Kościuszki - spontaniczna akcja mieszkańców [wideo]

Sprawy urzędowo-administracyjne30

Wybory 2020 - kilka pytań

Sprawy urzędowo-administracyjne2

Alert RCB - agitacja wyborcza?

Sprawy urzędowo-administracyjne2

W niedzielę wybory. Weźmy wszyscy w nich udział

Pożary, straż pożarna

Strażacy usuwali skutki burzy: na odcinku 50 m wiatr powalił 8 drzew

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc