Aktywność sportowa seniorów

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Aktywność sportowa seniorów Zdrowie sochaczew

Mimo swojego wieku energii i sprawności może im pozazdrościć niejeden nastolatek. Rzucają piłką lekarską, grają w kręgle i ćwiczą aerobik. Do tego, że ruch to zdrowie nie trzeba ich przekonywać. Seniorzy z powiatu sochaczewskiego sprawdzali swoją kondycję w dniu 19 listopada 2015 roku, w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie przy ul. Kusocińskiego podczas II Olimpiady Sportowej Seniorów.

 

Celem olimpiady było promowanie potrzeby dbania o własne zdrowie, dobrą kondycję fizyczną i psychiczną, zrozumienia egzystencjalnej potrzeby ruchu, jego znaczenia w podtrzymaniu sprawności fizycznej i psychicznej oraz promowania aktywnego stylu życia, który łączy w sobie zarówno sportową rywalizację, jak i rozrywkę dla ciała i umysłu.

 

Impreza cieszyła się dużą frekwencją zawodników i kibiców, miłą atmosferą sportowej rywalizacji, pełnej ciekawych atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Podczas Olimpiady, zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: memoriada – ćwiczenia pamięci, konkurencje sprawnościowe: między innymi wielobój rzutowy, slalom sprawnościowo-zręcznościowy, kręgle, warcaby.

 

Wśród wystawców udzielających cennych porad dla seniorów, znalazło się również stoisko Szpitala Powiatowego w Sochaczewie, przy którym uczestnicy imprezy mieli możliwość wykonania badania poziomu glukozy i ciśnienia tętniczego krwi oraz uzyskania porady medycznej dotyczącej profilaktyki i zdrowego stylu życia, udzielane przez pielęgniarkę Agnieszkę Wątor.

 

Podczas imprezy, były udzielane informacje o Przychodni Rodzinnej „Za Bzurą”, która w pełni spełnia oczekiwania osób, ceniących sobie wysoką jakość usług, połączoną z całym spektrum możliwości medycznych. Każdy zainteresowany, który wyrażał chęć zapisania się do przychodni otrzymywał deklarację, którą na miejscu mógł wypełnić.

 

Dla wszystkich zainteresowanych dostępne były również materiały informacyjne dotyczące zakresu proponowanych usług medycznych w Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie. Można było także uzyskać informacje na temat pełnej oferty diagnostyczno-leczniczej i zasad jej udzielania.

 

Całość imprezy umilały występy małych artystów z sochaczewskich przedszkoli. Wszyscy zawodnicy II Olimpiady Sportowej Seniorów otrzymali certyfikaty udziału. Natomiast, pierwsze trzy miejsca w każdej konkurencji sportowej były nagradzane medalami. Przyznano także pamiątkowe Puchary Kibica Olimpiady za najlepszy doping dla zawodników.


 
 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy