Alarm w Budach Starych

/ 2 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Alarm w Budach Starych Komunikaty sochaczew

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Budy Stare na terenie Gminy Młodzieszyn. Z niewyjaśnionych na razie przyczyn samochód osobowy zjechał z jezdni i wpadł do rowu. Jedna osoba została poszkodowana.

 

20 lutego br. około godziny 13.30 samochód osobowy zjechał z jezdni i wpadł do rowu. Na miejsce zadysponowano cztery jednostki straży pożarnej, w tym dwie z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Sochaczewa, oraz po jednej z OSP Młodzieszyn i OSP Budy Stare. Na miejsce przybył też Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajął się poszkodowaną osobą, oraz policja.

W związku ze zdarzeniem pojawiły się pytania, dlaczego na miejsce zadysponowano aż tyle wozów strażackich. Rzecznik prasowy KPPSP Sochaczew Rafał Krupa wyjaśnia, że ze zgłoszenia wynikało, iż osoba podróżująca może być uwięziona w aucie, co wiązało się z koniecznością rozcinania karoserii. Z tego względu, zgodnie z procedurami, zadysponowano dwie jednostki z JRG z Sochaczewa. Standardowo też, jeśli wypadek ma miejsce  poza miastem, dyżurny wysyła do zdarzenia jednostkę z pobliskiego OSP. W tym przypadku dyżurny zadysponował jedną jednostkę z Młodzieszyna i, dodatkowo, jedną ze znajdującej się najbliżej strażnicy w Budach Starych.


foto OSP Młodzieszyn

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

kacperskyykacperskyy
0
wiem wiem... procedury lub stwierdzenia typu: "to co? wolałbyś, żeby przyjechały 4 czy żeby nie przyjechał żaden" ale mimo wszystko do samochodu który zjechał do rowu wysyłać 4 wozy z obsadą pewnie po 5-6 strażaków każdy, czyli ok 20 osób to dla mnie jakaś farsa.

podkreślam nie mam nic do strażaków bo to nie oni wymyslaja procedury. chwała im za ich prace ale ktos kto bierze grubą kase za obmyslanie procedur powinien przemyslec czy to jest OK. (2017-02-22 11:31)
KamilWKamilW
0

Taka ilość mundurowych wystarczy żeby gołymi rękami wynieśli to "auto" wraz z poszkodowanymi z rowu. Dobrze że śmigłowca tam jeszcze nie wysłali.

(2017-08-14 10:56)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy