ALFRED HITCHCOCK PRZEDSTAWIA

/ 12 zdjęć
Zdjęcia i foto: ALFRED HITCHCOCK PRZEDSTAWIA Film, fotografia sochaczew
+7

W sobotę 5 marca o godz.17.00 Sochaczewski Klub Filmowy zamierz zaprosić Państwa na seans retro.W tym dniu przedstawimy państwu 3 nowele z cyklu ALFRED HITCHCOCK PRZEDSTAWIA pt.:"Partyjka Pokera, "Zemsta" oraz "Była Sobie Staruszka".  Filmy z lat 1955 - 62.


Pierwszy serial a właściwie antologia kryminału i suspensu którą firmował (także niektóre odcinki reżyserował) swoim nazwiskiem "Alfred Hitchcock Przedstawia" narodziła się w 1955 roku. i trwała jeszcze wiele lat.Reżyser,początkowo niechętny projektowi,jak i telewizji w ogóle, dał się namówić po wielu prośbach i zachętach finansowych.

Cykl ten obejmował w dużym stopniu ekranizację opowiadań radiowych i adaptacje twórczości różnych pisarzy i scenarzystów.

Występowali w nim zarówno aktorzy o ugruntowanej już sławie jak i wschodzące gwiazdy m.in:Robert Redford,Steve McQueen,Vera Miles czy Charles Bronson.

Począwszy od jesieni`55 r. amerykańska telewizja państwowa NBC rozpoczęła emisję kolejnych odcinków, które wkrótce spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem telewidzów i uznaniem krytyki a Hitchcockowi przyniosła sławę i uznanie.

My przypomnimy 3 z nich:


1."Partyjka Pokera" (1962) reż. B.Girard.49 min.

"Duke" Mardsen prowadzi pozornie uporządkowane życie szacownego doradcy finansowego.Jest jednak nałogowym hazardzistą.Jego małżeństwo stoi na krawędzi upadku.Żona Alice stawia mu stanowcze ultimatum: albo ona, albo poker. Kiedy skruszony postanawia zerwać z nałogiem, w domu pojawia się jego młodszy brat - Chuck,równie obciążony przypadłością Mardsenów:skłonnością do hazardu.Rozpoczyna się niebezpieczna gra...


2."Zemsta"(1955) reż.A.Hitchcock.25 min.

Po załamaniu nerwowym Elsa,tancerka baletowa wraz z mężem szuka wytchnienia na prowincji z dala od miejskiego szumu.Zamieszkuje w przyczepie kempingowej.Pewnego dnia po powrocie z pracy mąż, carl znajduje ją w stanie całkowitego rozstroju nerwowego.zszokowana Elsa opowiada mu że została zaatakowana przez tajemniczego mężczyznę....


3."Była Sobie Staruszka"(1956).reż.R.Stevenson.25 min.

Frankowi i Lornie od dłuższego od dłuższego czasu nie dopisuje szczęście - z trudem wiążą koniec z końcem.Gdy więc przypadkowo dowiadują się że mieszkająca w okolicy starsza pani trzyma gotówkę, wydaje im się że to ostatnia szansa oferowana przez los...  


Cały seans trwa ok 100 min. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy