ALMMA 79 i Puchar Polski Ju Jitsu Ne Waza Senior

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: ALMMA 79 i Puchar Polski Ju Jitsu Ne Waza Senior Sporty walki sochaczew

Za nami pierwsza - i według zapowiedzi organizatorów nie ostatnia - gala największej i najbardziej prestiżowej na świecie organizacji Ultimate Fighting Championship. 11 kwietnia oczy całego świata związanego z MMA zwrócone były na Kraków, na którego arenie rozgrywane były walki z udziałem również polskich zawodników i zawodniczek. Z uwagą śledziliśmy występy naszych fighterów, z których kilku swoje pierwsze starty amatorskie miało na naszych sochaczewskich edycjach ALMMA. Mając w pamięci obraz ich walk, zarówno zwycięstw jak i porażek, w niedzielę 12 kwietnia o godz. 10:00 rozpoczęliśmy kolejne zawody Amatorskiej Ligi MMA, rozgrywanej pod patronatem Pana Wójta Mirosława Orlińskiego, oraz jednocześnie Puchar Polski Ju Jitsu Ne Waza Senior. Właśnie ze względu na "historyczną" galę do Sochaczewa zawitało mniej niż zazwyczaj zawodników, jednak pojawili się też i tacy, którzy na nasze zawody przybyli prosto z krakowskiej areny i mimo zmęczenia zdobywali pierwsze miejsca w swoich kategoriach - być może to właśnie ich będziemy mogli oglądać w przyszłości na kolejnych galach UFC.

Mniejsza liczba zawodników nie oznaczała absolutnie niższego poziomu sportowego czy mniejszych emocji towarzyszących walkom - kilka spektakularnych nokautów i technik zostało nagrodzonych gromkimi brawami zgromadzonych, nie brakowało również pięknych pod względem technicznym starć toczonych zwłaszcza w płaszczyźnie parteru, jak również pokazów efektownej - i efektywnej - pracy w stójce. Szczególne emocje sochaczewian budziły walki naszego reprezentanta, Kamila Piegata, który ze względu na brak przeciwników w swojej kategorii wagowej zgodził się na start w kategorii wyższej, tj. do 66 kg. Po stoczeniu walk z cięższymi, a tym samym bardziej wymagającymi przeciwnikami, dając nam przy tym pokaz efektownej stójki (kopnięcia i uderzenia po obrocie zaczynają być jego znakiem charakterystycznym) oraz ładnej pracy w parterze, zajął najwyższe miejsce na podium z pierwszym w swojej karierze złotym medalem.

Równolegle na sąsiadującej macie rozgrywane były starcia w formule Ju Jitsu Ne Waza. Turnieje w tym systemie nie były nigdy wcześniej obecne na sochaczewskich edycjach ALMMA, po raz pierwszy więc sochaczewianie mogli obejrzeć walki rozgrywane przez zawodników ubranych wyłącznie w tradycyjne stroje, które prowadzili sędziowie Polskiego Związku Ju Jitsu. Wśród startujących w Turnieju Ne Waza znalazł się również jeden z czołowych polskich zawodników BJJ, reprezentant i trener klubu Berserker's Team Szczecin, Piotr "Bagi" Bagiński. Zgromadzona publiczność miała więc szansę oglądać walkę w formule Ju Jitsu na najwyższym poziomie. W formule tej swoich sił postanowił spróbować Bartek Bytniewski, startując w kategorii Białych Pasów do 77 kg - udało mu się wywalczyć srebrny medal, przegrywając tylko z daleko bardziej doświadczonym w tej płaszczyźnie walki zawodnikiem z Bochni.

Dziękujemy wszystkim przybyłym i zgromadzonym na hali sochaczewskiego MOSiR-u za piękne walki i sportową postawę. Serdeczne podziękowania składamy Panu Wójtowi Mirosławowi Orlińskiemu za objęcie patronatem zawodów, jak również dyrekcji MOSiR za współpracę. Dziękujemy również p. Arkadiuszowi Piłaszewiczowi z firmy "Atomic Solutions" za transmisję, sponsorom za wsparcie i ufundowanie nagród - i zapraszamy ponownie 30 maja na jedno z większych wydarzeń amatorskiego MMA w naszym kraju - Puchar Polski MMA.

Dragon Fight Club

Olga Miałkos

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy