AMY

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: AMY Film, fotografia sochaczew
+2

Świat czasem przynosi nam osoby wyjątkowe. Choć niekiedy trudne, skomplikowane, nierozumiane, odpychające i odpychane. Zawsze odchodzące za szybko, ale najczęściej wtedy ich gwiazda świeci ze zdwojoną mocą.


Tak jest w przypadku Amy Winehouse, brytyjskiej wokalistki soul, jazz i r&b, która zmarła w wieku 27 lat, pozostawiwszy nam piękne piosenki.


Asif Kapadia nakręcił dokument pn. AMY (2015) zawierający materiały o scenicznym i prywatnym życiu piosenkarki, autorki płyt "Frank" (2003), "Back to Black" (2006) i wydanej pośmiertnie "Hidden Treasures" (2011), która jeszcze za życia stała się ikoną muzyki.


Są tam prywatne filmy wideo, rozmowy z przyjaciółmi, fragmenty koncertów i sesji nagraniowych, strzępki wiadomości na poczcie głosowej, pamiątki z wakacji i urodzin, klipy z domu i backstage’u komentarze bliskich, przyjaciół i współpracowników. Reżyser stara się dociec jak to się stało że Amy odeszła tak wcześnie, skąd wynikały jej problemy, jak sobie z nimi radziła, poznać ją najlepiej jak to możliwe. Wiele mówią też jej teksty.


Amy Winehouse – z dala od kamer, prywatnie, intymnie, a także na scenie w świetle reflektorów. Jej talent, miłość i tajemnica w filmowym wydarzeniu, które zachwyciło i wzruszyło światową widownię.

Zachęcamy do obejrzenia tego filmu. W muzyce Amy, jeśli nie w jej samej, można się zakochać. Film trwa 127 minut.

Filmy pokazujemy w Ostoi św. Dominika w soboty o godz. 17.00, wstęp wolny.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy