Andrzej Duda - spada poparcie dla kandydata na prezydenta

/ 23 komentarzy
Zdjęcia i foto: Andrzej Duda - spada poparcie dla kandydata na prezydenta  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Obecny prezydent Andrzej Duda do maja prowadził w sondażach. Kolejni kandydaci pozostawali daleko w tyle. Ostatnie jednak badania Kantar notują znaczny spadek poparcia dla Andrzeja Dudy. Dodatkowo zmiana kandydata Platformy Obywatelskiej przyczyniła się do zmiany sił. 


Przypominając kandydatów najbliższych wyborów 2020 na liście znajdują się: Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski, Szymon Hołownia, Krzysztof Bosak, Marek Jakubiak, Władysław Kosiniak-Kamysz, Stanisław Żółtek oraz Robert Biedroń, Mirosław Piotrowski i znany nam z ostatnich protestów przedsiębiorców Paweł Tanajno. 


Największym poparciem do tej pory cieszył się Andrzej Duda. Sondaże pokazywały w kwietniu br. nawet 59 procent poparcia. Zmiana kandydata PO wiele zmieniła. Dodatkowo słupek poparcia rośnie dla Szymona Hołowni. Na obecnego prezydenta kraju zagłosowałoby 39 procent badanych. 


Jak wygląda obecna sytuacja?

Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowałoby 18 procent badanych, Szymon Hołownia pozostaje z 15 procentowym poparciem, Krzysztof Bosak 8 procent, Władysław Kosiniak-Kamysz 3 procent, Robert Biedroń i Marek Jakubiak po 2 procent i Stanisław Żółtek, który miałby poparcie poniżej 1 procenta. 


Aż 78 procent mieszkańców naszego kraju jest zainteresowanych udziałem w najbliższych wyborach, które planowane są na 28 czerwca br. 


Wyniki wyborów w powiecie sochaczewskim pokazują w poprzednich latach duże poparcie dla PiS, co mogliśmy zauważyć w wyborach w 2019 roku https://e-sochaczew.pl/n/pis-wygrywa-w-powiecie/62846 czy tez w 2018 roku, gdzie także zdecydowanym wygranym była w/w partia. 


Jak zagłosujemy podczas najbliższych wyborów? Czy obecna sytuacja związana z koronawirusem, gospodarką kraju czy podejmowanymi decyzjami będzie w konsekwencji zmianą upodobań mieszkańców Sochaczewa?

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (23)

linulinu
+2
Jeszcze jedna kadencja i w kadr się nie zmieści ! (2020-05-22 14:03)
szarmaszarma
+4
Dzisiaj u Morozowskiego jeden z rozmówców nazwał Dudę marionetką. I zaraz na facebooku tysiąc glosow poparcia , a Ty. ? (2020-05-22 18:50)
wbienkowbienko
+5
Wrze we mnie. Banda miernot zniszczyła dobro narodowe radiową Trójkę wraz z jej wspaniałą załogą. Czas powiedzieć STOP dyktaturze pisowskich ciemniaków. (2020-05-22 19:45)
robroyrobroy
0
@wbienko ,wszystko ma swój początek i koniec,lista przebojów? no wtedy nie było internetu,Polskie radio dawało przeboje rodzime,polskie,a trójka ogłuszała rock and rollem, dzisiaj te chłopaki mają pod 70-tkę,czy młodzież ich słucha? słuchała?.Pamiętasz,moze byłeś fanem-"radio Luxemburg"?,bylo -minęło.ręczne sterowanie było kiedyś za PRL,i jest teraz w epoce PiS,żeby idiota decydent,nadgorliwy,nadopiekuńczy w stosunku do J.Kaczyńskiego nie zaczął mieszać kijem w przeręblu,piosenka Kazika minęła by bez wielkiego echa,a tak Kazik miał dwa razy większą oglądalność-słuchalność od nowego albumu Rolling Stonesów.Redaktorzy sami zrezygnowali ze współpracy z programem 3,zakładają nowe radio,zobaczymy (2020-05-23 06:10)
robroyrobroy
0
a raper Duda przemycał jakieś coś w swoim show?jest teoria spiskowa Korwina Janusza Mikke (2020-05-23 06:35)
wbienkowbienko
+1
@robroy

Nie wiem jakiej trójki ostatnio słuchałeś, ale zespół nie składał się z samych 70-latków. Ci najstarsi to są MISTRZOWIE, od których młodsi uczą się jak robić DOBRE RADIO, by nastepnie kontynuować ICH DZIEŁO. Trójka to nie tylko muzyka, a już w szczególności nie tylko muzyka rockowa. TRÓJKA to był międzypokoleniowy zespół ludzi dostarczających muzykę, kulturę, rozrywkę i informację na najwyższym poziomie. Tak było do 2016. Potem przszedł PiS ze swoją "dobrą zmianą" i wszystko zaczął psuć, ąż do unicestwienia. Nie tylko w Polskim Radio. Tak dziali tylko okupanci, w zamian dając tanią i głupawą "ludową" rozrywkę, indoktrynację i polityczną propagandę. (2020-05-23 11:32)
wbienkowbienko
+2
Obrońcy wolnych mediów (2020-05-23 13:26)
robroyrobroy
0
@wbienko,ależ na mnie napadłeś :-((, ja nie negowałem zasług TRÓJKI,w szczegolności roli tych "starych mistrzów",to się już nie wróci,to co dzisiaj podają ludziom na glośniki-ja już umiem selekcjonować treści,nie łykam wszystkiego jak pelikan, ""DOBRA ZMIANA' nie niszczy i likwiduje,dobra zmiana rozsadza to co jeszcze działa(Trójka) od środka,zasiewając swoimi plemnikami stanowiska i etaty, taka kukułka albo jemioła ,pozdrawiam hey! (2020-05-23 14:16)
first-onefirst-one
+2
Zbliża się kres karakańskiej zarazy. (2020-05-23 15:44)
szarmaszarma
+2
Spada poparcie dla PiSu i to chyba jego koniec , a także koniec Osieckiego , Ten rugbista oprócz tego ,że utopil sochaczerwski sport , to dla miasta nic dobrego nie zrobił , pomijając podniesienie podatków . Buta jego zostanie ukarana (2020-05-23 23:23)
mefistomefisto
-1
Trójka to radio dla dinozaurów i przez nich prowadzone.Ludzie którzy zaczęli tam pracę za Gomułki i Jaruzelskiego myśleli że będą kreować umysły młodym ludziom aż do swojej śmierci.Prawda jest taka że dzisiejsi pięćdziesięciolatkowie tego radia nie słuchali o młodzieży nie wspominając.Lista przebojów układana przez TW Bera nie do końca uczciwa. (2020-05-24 15:17)
wbienkowbienko
+1
@mefisto

PIEPRZYSZ WAŚĆ KOCOPOŁYSłuchaj subie tego czego chcesz i daj innym słuchać ich ulubionego radia.

(2020-05-24 16:38)
mefistomefisto
0
Co ci się nie zgadza w moim wpisie? nawet Kydryński wszedł do radia w czasie komuny. (2020-05-24 17:54)
wbienkowbienko
0
@mefisto

I Ty myślisz, że masz rzeczowe argumenty? A czasem Ciebie nie spłodzili w czasie komuny? (2020-05-24 22:12)
marcpromarcpro
0
@wbienkoNaprawdę aż tak Ci żal tego Gomułkowskiego skansenu młodej komuny (chodzi o PR3)?

Naprawdę aż tak ubolewasz nad losem TW Bera?

P.S. Nie wiem czy wiesz, ale TW Stokrotka zaczynała w PR3. (2020-05-24 22:40)
marcpromarcpro
0
@wbienkoNaprawdę aż tak Ci żal tego Gomułkowskiego skansenu młodej komuny (chodzi o PR3)?

Naprawdę aż tak ubolewasz nad losem TW Bera?

P.S. Nie wiem czy wiesz, ale TW Stokrotka zaczynała w PR3. (2020-05-24 22:47)
infoforyouinfoinfoforyouinfo
0
„60 MINUT NA GODZINĘ -

jedna z kultowych audycji w Trójce, które słuchacze pamiętają do dziś. Powstała w 1974 roku, pracowali dla niej najlepsi autorzy i artyści, m.in. Jacek Fedorowicz, Andrzej Zaorski, Marcin Wolski czy Jan Kaczmarek.

Stworzyli oni tygodniowy magazyn satyryczny, w którym nadawane były legendarne cykle: ”Z pamiętnika młodej lekarki”, „Rycerze Kabaretu Elita”, „Fajny film wczoraj widziałem” czy „Zwierzęta Kolegi Kierownika” w cyklu „Dyrekcja cyrku na budowie”, tytułowy „cyrk” uosabiał ówczesną socjalistyczną rzeczywistość.

Autorzy „60 minut na godzinę” opisywali absurdy polityki i życia W PRL (oczywiście nie wprost), a jej przywódców ukazywali w krzywym zwierciadle. Jak powiedział Marcin Wolski, uprawiali satyrę obywatelską w najlepszym wydaniu.

Audycja zdobyła masową popularność, jednak uprawianie tego typu satyry nie było wtedy łatwe. Program była uznawany za wywrotowy. Miał liczne kłopoty z cenzurą. Zniknął z anteny w 1981 r. wraz z wprowadzeniem stanu wojennego. „

„60 minut na godzinę” słuchany był we wszystkich akademikach.

„60 minut na godzinę” zniknęło tak jak piosenka Kazika ”Twój ból jest lepszy niż mój” - czyli to już było i bardzo źle się kojarzy.
(2020-05-24 23:56)
wbienkowbienko
-1
@macproTak, naprawdę żal mi tego dobrego, profesjonalnego, otwartego radia serwującego słuchaczom inteligentny, kulturalny, ciekawy, różnorodny program. Radia pełnego wybitnych osobowości, które kształtowały swoim autorytetem wrażliwość i gust nie tylko muzyczny, ale i estetyczny wielu pokoleń Polaków. Radia mądrego i "otwierającego" głowę. Marka szanowana, na którą był popyt. To była polska "perełka" na skalę światową, powód do dumy, podobnie jak polskie stadniny.

Te dobra narodowe upadły w wyniku pisowskiej "dobrej" zmiany.Słuchaj sobie tego czego chcesz, ale nie wpiepszaj się w słuchanie innym i nie narzucaj swojej ideologii skrzywionej postrzeganiem wszędzie gomółkowszczyzny, komunizmu i TW. Doczep się raczej do PiS - tam jest tego w bród. To oni implementują nam tu i teraz PRL-bis w najgorszym wydaniu. (2020-05-25 12:16)
robbo2krobbo2k
+1
Dzisiaj ten Wasz prezydent juz całkiem sie skopromitował wykonał rozkaz z Nowogrodzkiej na sedziego z 25% poparciem "Kasty dobrej zmiany" do tego Kurski wrócił gdzie był.Adrianie.... jak to jest byc popychadłem? (2020-05-25 14:17)
wkurzonywkurzony
+1
Z przyjemnością obejrzę pana Du.ę na zielonej trawce. Choć może szkoda tej trawki dla niego. (2020-05-25 15:37)
JacekJacek
-1
To nie dziwne, że spada. Dziwne jest to, że było tak wysokie ;)

Niespełnione obietnice Andrzeja Dudy:

-LIKWIDACJA NFZ

-USTAWA FRANKOWA

-PODNIESIENIE KWOTY WOLNEJ OD PODATKU DO 8 TYS. ZŁ I EMERYTURY BEZ PODATKU

-RÓWNE DOPŁATY DLA ROLNIKÓW

-LIKWIDACJA ŚMIECIÓWEK ORAZ "PATOLOGICZNEGO" SAMOZATRUDNIENIA

-LIKWIDACJA VAT NA UBRANKA

-ZAKAZ PRYWATYZACJI LASÓW PAŃSTWOWYCH W KONSTYTUCJI

-2% PKB PRZEZNACZONYCH NA NAUKĘ

-1,4 BILIONA ZŁ NA INWESTYCJE(2020-05-25 19:57)
mefistomefisto
0
A teraz Jacusiu wypisz pogrubioną czcionką nie spełnione obietnice Tuska i Komorowskiego. (2020-05-25 21:53)
max-tonmax-ton
0
Wybór pomiędzy RT a PAD jest taki jakbyś chiał wybierać czy ma Cie udupić mafiał Wołomińska czy Pruszkowska. Trudno to zrozumieć ale Polscy na ogól nie potrafią wybrać Prezydenta aczklwiek mamy dwóch poważnych kandydatów z wizją Polski to jest Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak Kamysz, tymczasem największym poparciem cieszy się prezydent który pozwala na demolowaniw państw i ten drugi którego jedynym i głownym marzeniem jest dokopać temu pierwszemu, ja takiego czegoś nie kupuję, ch cę Prezydenta takiego na którego zasługuje Polska, a nie partyjnych cwaniaczków!!!! (2020-05-25 22:34)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy