Andrzej Gąsiorowski – kandydat do Rady Miejskiej z Chodakowa – okręg 20

/ 15 zdjęć
Zdjęcia i foto: Andrzej Gąsiorowski – kandydat do Rady Miejskiej z Chodakowa – okręg 20 Wybory samorządowe 2014 sochaczew
+10

Szanowni Państwo,

do tej pory wielu z Was znało mnie raczej od strony dziennikarskiej (Radio „Fama”, „Echo Powiatu), bądź społecznej – działalność w Stowarzyszeniu „e-Sochaczew.pl”, głównie w obszarze projektów kulturalnych („Samurajowie Pióra”, warsztaty filozoficzne itp.). Projekty te cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno w Sochaczewie, jak i całej Polsce. Na antenie radia „Fama” prowadziłem cieszący się dużą popularnością „Kulturalny Program Muzyczny”. 

Ponieważ już jutro rozpoczyna się cisza wyborcza, zostało niewiele czasu na powiedzenie czegoś o sobie. 

Moje doświadczenie zawodowe jest jednak o wiele szersze. Przez lata pracowałem w firmach prywatnych i państwowych w bardzo różnych branżach na stanowiskach kierowniczych, czy – jak to się teraz mówi – managerskich. Obecnie prowadzę kancelarię adwokacką, zajmującą się obsługą małych, średnich, a czasami zupełnie dużych podmiotów gospodarczych, głównie z branży deweloperskiej, budowlanej i internetowej. Zajmuję się również zwykłymi ludzkimi sprawami z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, choć moją największą pasją są sprawy karne. Jako adwokat problemy współczesnych Polaków (Państwa i moje) znam od podszewki. Wiem, w jak trudnych warunkach działają polscy przedsiębiorcy, szczególnie ci mali i średni. 

Moją wiedzę i doświadczenie chcę wykorzystać jako radny miejski.   

Samorząd przeżywa dziś w Polsce istotne problemy. Żywimy przeświadczenie, że wybieramy zawsze tych samych ludzi, którzy po wyborze zapominają o naszych sprawach. Z Waszym poparciem, chcę to zmienić. Chcę, żebyście przynajmniej tu, w Sochaczewie, mieli poczucie, że radni i burmistrz są dla Was, a nie odwrotnie. 

Ubiegając się o Wasze poparcie, zastanawiałem się przede wszystkim, jak to się stało, że w zasadzie przez ostatnich dwadzieścia lat w Sochaczewie nie dopracowaliśmy się spójnej wizji rozwoju miasta. Większość działań miała charakter całkowicie doraźny, definiowany przez środki zewnętrzne, które akurat były dostępne. Oczywiście nie można z nich było nie korzystać, ale – jeśli chcemy myśleć o prawdziwym rozwoju, który wobec problemów światowej gospodarki jest sam w sobie czymś bardzo trudnym - musimy rozwijać miasto planowo. Inwestować najpierw w infrastrukturę dla mieszkańców i przedsiębiorców, tworzyć plany zagospodarowania przestrzennego, ułatwiać osiedlanie się w Sochaczewie, prowadzić politykę podatkową, która powstrzyma ucieczkę przedsiębiorców z miasta. Bez ludzi i firm Sochaczew nie będzie się rozwijać. Pozorny rozwój zapewniać będą mogły tylko lepsze lub gorsze kredyty, które będziemy spłacać sami, aż do zupełnej niewydolności finansowej miasta. Chcę zmienić ten sposób myślenia.

Dlatego w pracy radnego chcę skoncentrować się na działaniach w zakresie pozyskiwania inwestorów, środków zewnętrznych i nowych mieszkańców. 

Doświadczenie w prowadzeniu projektów kulturalnych chcę wykorzystać w stworzeniu nowego modelu zarządzania kulturą, polegającego na większym angażowaniu osób prowadzących społecznie projekty kulturalne w Sochaczewie.

Chodakowski MOK powinien tętnić życiem i musi być w nim kino. W mojej ocenie należy odstąpić od prowadzenia MOK w centrum miasta, choć najpierw należałoby zapytać o tę sprawę mieszkańców. 

Chcę również doprowadzić do odnowienia zielonych zasobów Chodakowa. Będę prowadził działania na rzecz poprawy stanu dróg i chodników w naszej dzielnicy oraz stanu kanalizacji deszczowej. Inwestycje o charakterze pokazowym nie mogą zastąpić porządnej miejskiej infrastruktury, której tworzenie jest po prostu obowiązkiem gminy. Chcę zaproponować, abyśmy wspólnie zastanowili się nad wprowadzeniem w Sochaczewie nowoczesnych rozwiązań energetycznych wykorzystujących odnawialne źródła energii. 

Z rzeczy zupełnie konkretnych zamierzam prowadzić działania na rzecz:

  • kompleksowego audytu terenów po zakładach "Chemitex" pod kątem pozyskania produkcji nieuciążliwej dla otoczenia lub pozyskania przez miasto terenów inwestycyjnych z masy upadłości. 
  • naprawy infrastruktury drogowej na terenie byłego zakładu, co powinno podnieść atrakcyjność działek na jego terenie. 
  • stworzenie wokół Chodakowa strefy budownictwa jednorodzinnego, z nadzieją na pozyskanie nowych mieszkańców spoza miasta – tylko nowi mieszkańcy przyniosą dochody dla kasy miejskiej,
  • dialogu z samorządem województwa w celu remontów i przebudowy dróg wojewódzkich przechodzących przez miasto
  • przywrócenia do życia stawku w Chodakowie, z poszanowaniem istniejącej już tam zieleni, z uwzględnieniem możliwości inwestycji o charakterze rozrywkowym i rekreacyjnym w tym miejscu
  • nowe nasadzenia w chodakowskim parku (warto rozważyć wariant przebudowy i stworzenia może nieco mniejszej, ale działającej fontanny)
  • nasadzenia drzew w całej dzielnicy

Chodaków może być dzielnicą przyjazną dla mieszkańców i inwestorów. Zachować swoje walory jako zielone płuca miasta i zyskać nowe jako obszar rozwoju wpływający na kondycję finansową całego  Sochaczewa. 

Odpowiadając na Państwa pytania, czy będę się opowiadał za utrzymaniem ustaleń tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w mocy odpowiadam – stanowczo TAK! „Siódemka” to moja ulubiona szkoła. Uczyłem się w niej ja, moja żona, uczy syn, a będzie się uczyć córka! to zupełnie oczywiste. Uważam jednak, że koncepcja budżetu obywatelskiego powinna ulec korektom. 

Moje zainteresowania to przede wszystkim literatura, muzyka oraz sztuki walki. Żona Ewa, dwoje dzieci. Ukończyłem studia na Wydziale Prawa i Administracji oraz w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Wiedzę prawniczą i filozoficzną łączę w zainteresowaniach teoretycznoprawnych. 

Gwarantuję Państwu swoje zaangażowanie i pracę na rzecz naszej społeczności. 

W wyborach na burmistrza popieram Urszulę Pawlak. Program "Porozumienia Obywatelskiego Sochaczew" i Urszuli Pawlak znajdziecie Państwo na dole strony w pliku pdf. 


Wszyscy lubimy Chodaków, a działając razem możemy więcej!


Andrzej Gąsiorowski 

KWW „Porozumienie Obywatelskie Sochaczew” 


Więcej na stronach:

gasiorowski.e-sochaczew.pl

po-sochaczew.e-sochaczew.pl


 4
Oceń
(4 głosów)

 Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy