Andrzej Jagodziński Trio - II Sochaczewski Festiwal Jazzowy

Zdjęcia i foto: Andrzej Jagodziński Trio - II Sochaczewski Festiwal Jazzowy Koncerty i muzyka sochaczew

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny koncert w ramach II Sochaczewskiego Festiwalu Jazzowego. O godzinie 19.00 na Scenie Letniej na placu Kościuszki, wystąpi zespół Andrzej Jagodziński Trio. Tym razem posłuchamy jazzowych aranżacji dzieł Fryderyka Chopina.


Andrzej Jagodziński to artysta wszechstronny, akordeonista, kompozytor, pedagog i przede wszystkim pianista jazzowy. Swoją karierę rozpoczął zdobyciem głównych nagród – indywidualnej i zespołowej na festiwalu ‚Złota Tarka’ w 1979 roku.


Od 1993 roku artysta aranżuje utwory Fryderyka Chopina. Pomysł ten okazał się być ogromnym sukcesem.

Jako akordeonista udzielał się w wielu projektach, m.in. z Januszem Stroblem czy Anetą Łastik. Wielki sukces odniosła współpraca z włoskim pianistą Giovannim Mirabassim i wydanie dwóch płyt: „Giovanni Mirabassi i Andrzej Jagodziński Trio” oraz „C-minor”, która spotkała się z wielkim zainteresowaniem w Japonii.


Na swoim koncie ma również wiele dokonań we współpracy z wokalistami, m.in. Anetą Łastik (od występów z nią zaczęło się – występ w ramach ‚Złotej Tarki’ w 1979 r.), Ewą Bem (już 30 lat współpracy), Grażyną Auguścik, Urszulą Dudziak, Agnieszką Wilczyńską, Anną Stankiewicz, Januszem Szromem.


Andrzej Jagodziński od ponad 20 lat zajmuje się działalnością pedagogiczną. Prowadzi klasę fortepianu, zespoły jazzowe oraz wykłada improwizację jazzową na Wydziale Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznej przy ul. Bednarskiej w Warszawie. W 2005 roku jako jedyny Polak zasiadał w jury I Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Moskwie.


(źródło, zdj. www.jagodzinski.art.pl)

M.


 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy