ANGEL

/ 13 zdjęć
Zdjęcia i foto: ANGEL Film, fotografia sochaczew
+8

Świat jak z bajki w pierwszą sobotę grudnia pokaże Sochaczewski Klub Filmowy. Bohaterka filmu Francoisa Ozona z 2007 roku "ANGEL" staje się ulubienicą tłumów, zdobywa majątek, trafia na londyńskie salony. Ale czy schemat na którym zbudowane są jej romanse (jest pisarką) można realizować też w życiu?Ponure wiktoriańskie miasteczko Norley jest miejscem, z którego chce się uciec. Ale dokąd, skoro Londyn jest oddalony o wiele mil... O tym, by pojechać do stolicy i zacząć tam ekscytujące życie, marzy Angel, córka sklepikarki. Dziewczyna spędza każdą wolną chwilę na pisaniu romansów, w których wszystkie bohaterki są piękne, wytwornie ubrane, szczęśliwe i adorowane przez przystojnych, bogatych mężczyzn.

Kiedy Angel odczytuje przed klasą fragmenty swojej pierwszej powieści The Lady Irania, zagłuszają ją salwy śmiechu. Staje się obiektem kpin całego miasteczka. Jednak nic sobie z tego nie robi, zapełniając kolejne strony wydumanymi historiami.

W pewnym momencie londyński wydawca orientuje się, że tandetne, cukierkowate romanse Angel trafiają w gust tysięcy ludzi i mogą mu przynieść górę pieniędzy. Dalej jest bajkowo. 

Pisarka podrzędnych romansideł myśli, że schemat romansowy można zrealizować też w rzeczywistości. Ale świat rządzi się innymi prawami...

ANGEL klasyfikowany jest jako melodramat, jest jednak specyficzną hybrydą. Nie jest tym, czym się z początku wydaje. Tym bardziej warto poświęcić nieco ponad 2 godziny, by film obejrzeć. Tym bardziej, że mamy do czynienia ze znanym i cenionym reżyserem. Francois Ozon to autor obrazów takich jak  8 kobiet, Basen, czy 5*2 pięć razy we dwoje, U niej w domu, Sitcom. 

Film nakręcony został na podstawie powieści Elizabeth Taylor.

Grają: Romola Garai, Sam Neill, Charlotte Rampling, Michael Fassbender.

Produkcja: Wielka Brytania/Francja/Belgia

Zapraszamy do Kramnic Miejskich na II piętro. Wstęp jak zawsze wolny. Częstujemy kawą i herbatą. :)


 

Informacje dodatkowe
  2
  Oceń
  (1 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy