Aparat RTG od marszałka już trafił do sochaczewskiego szpitala

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Aparat RTG od marszałka już trafił do sochaczewskiego szpitala Zdrowie sochaczew

23 lipca przy Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie nastąpiło uroczyste przekazanie mobilnego aparatu RTG z ramieniem C. W wydarzeniu uczestniczyli dyrekcja wraz z personelem placówki oraz marszałek Adam Struzik i radny Mirosław Adam Orliński.


 

Placówka w Sochaczewie to jeden z ponad 70 mazowieckich szpitali, które dostają wsparcie dzięki realizowanemu przez samorząd Mazowsza projektowi unijnemu. Do Szpitala Powiatowego w Sochaczewie trafił m.in. mobilny aparat RTG z ramieniem C o czym informowaliśmy już wcześniej https://e-sochaczew.pl/n/szpital-w-sochaczewie/65707 .Placówka została wsparta jeszcze dodatkowym sprzętem. Do jednostki trafiło 20 kardiomonitorów, 2 centrale monitorujące oraz ponad 17,8 tys. środków ochrony osobistej, w tym maseczki, kombinezony, gogle i przyłbice.


 


Jak informuje Samorząd Województwa Mazowieckiego - Nasz Samorząd jako pierwszy polski region uruchomił środki unijne na walkę z koronawirusem. W ramach projektu: „Zakup niezbędnego sprzętu i adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” do mazowieckich szpitali trafiło w sumie ponad 4,5 miliona środków ochrony osobistej oraz 3,5 tys. sztuk sprzętu specjalistycznego.


 


Projekt „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” jest realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość projektu wynosi 150 mln zł, z tego 124,9 mln zł pochodzi z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Mazowsze jako pierwsze województwo w kraju wdrożyło pomoc unijną dla szpitalnych placówek. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

normalnormal
0
A kiedy będzie rezonans magnetyczny ?
(2020-07-26 10:36)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy