Apel do mieszkańców powiatu, absolwentów Ogrodnika!!!

/ 2 komentarzy / 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Apel do mieszkańców powiatu, absolwentów Ogrodnika!!! Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew
+2

Apel do mieszkańców powiatu, absolwentów Ogrodnika!!!

Nie mam już siły do powiatowych ignorantów. Interweniuję kolejny raz, opisując powiatowe zaniedbania w obiektach Ogrodnika na portalu, zgłaszając powtarzające się incydenty pożarowe podczas sesji Radzie Powiatu. Zero reakcji ze strony powiatowych decydentów, którzy nie obawiają się żadnych prawnych konsekwencji. Starostwo przeznacza miliony na archiwum powiatowe w budynku obok, a te byłe obiekty szkolne, opuszczone i zaniedbane, niech się palą. W efekcie przedstawiając obraz nędzy i rozpaczy. Starostwo ma zero pomysłu na przyszłość tej szkoły, realizując tylko kolejne aneksje budynków pod powiatowe biura. Apeluję do absolwentów tej szkoły. Nie bądźcie obojętni na los tej placówki, której zawdzięczacie dobrą edukację i wychowanie. Reagujcie proszę na tę dramatyczną sytuację. Dość dalszej dewastacji obiektów, które służyły i powinny nadal służyć szkole!!!


Służby miały tor przeszkód do pokonania

Interweniująca straż pożarna i pogotowie ratunkowe nie mogły dojechać do obiektu. Ulica Głowackiego jest remontowana przez powiat od wiosny i zanosi się, że ten remont potrwa do jesieni. Droga jest nieprzejezdna, więc wozy strażackie nie bez przeszkód dotarły do pożaru od ul. Botanicznej, a pogotowie parkowało przed wejściem do budynku szkoły od strony Wydziału Komunikacji Starostwa. Starostwo strzeżone zamkniętymi szlabanami. Za taką sytuację utrudniającą służbom interwencję ktoś powinien ponieść konsekwencje.

Dość bylejakości i ignoranctwa!!!

Jerzy Żelichowski - radny powiatowy

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

jerzyk2205jerzyk2205
0
jerzyk2205jerzyk2205
+1
Powiatowi decydenci czują się bezkarni. Odpowiedź w stylu " nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi" słyszałem już wiele razy. Tak było kiedy zignorowano moją interpelację, kiedy żarówka przed wejściem do powiatowego biura świeciła non stop świątek, piątek, kiedy pojawiły się pierwsze podpalenia, kiedy zabytkowe budynki w byłym gospodarstwie szkolnym przestały być chronione. Tego w finansowanej za publiczne pieniądze propagandzie powiatowej nie będzie. A szkoda, bo to świadczy o możliwościach powiatowej władzy. A może powiatowa propaganda zaprosi starostów i resztę Zarządu na pamiątkową fotkę przed spalonymi obiektami szkolnymi albo przed popadającymi w ruinę zabytkami w byłym gospodarstwie szkolnym? Niech mieszkańcy powiatu zobaczą jaką troską powiatowi decydenci otaczają zasłużoną dla Mazowsza szkołę, która wykształciła wielu sadowników powiatowych i grójeckich oraz ogrodników podwarszawskich. Zaniedbane drastycznie peryferyjne tereny szkolne są miejscem częstych interwencji policji i straży pożarnej, które albo odchwaszczają teren na tyłach starostwa albo gaszą kolejne pożary. Kto płaci za te interwencje? Czy ten teren ma jeszcze gospodarza? (2020-07-19 16:50)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy