Apel o pomoc dla prof. Elżbiety Tarnawskiej

Zdjęcia i foto: Apel o pomoc dla prof. Elżbiety Tarnawskiej Koncerty i muzyka sochaczew


Szanowni Państwo!
Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o finansowe wsparcie leczenia Elżbiety TARNAWSKIEJ, znakomitej pianistki, finalistki IX Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie i laureatki Międzynarodowego Konkursu im M. Long- J Thibaud  w Paryżu, cenionej pedagog, byłej prorektor warszawskiego UMFC oraz profesor Akademii Muzycznej w Łodzi, popularnej komentatorki Konkursu Chopinowskiego w TVP Kultura i gościa audycji muzycznych w radiowej Dwójce. 


Kilka miesięcy temu Elżbieta Tarnawska zachorowała na ostrą postać białaczki. Jedyną szansą powrotu do zdrowia jest dla Niej bardzo kosztowna terapia, niemożliwa do samodzielnego sfinansowania.
Koszt leczenia osłonowego wspomagającego półroczną kurację to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tylko z Państwa pomocą możliwe jest zebranie tak dużej sumy. Kwoty, która może uratować zdrowie i życie Artystki. Bardzo liczymy na Państwa życzliwość i dziękujemy za każdą formę wsparcia finansowego.
Wszelkie wpłaty prosimy kierować na specjalne konto:
Fundacja UMFC, konto nr   03 1750 0009 0000 0000 1347 4117
Raiffeisen Bank Polska S.A.
z dopiskiem: Na leczenie prof. Elżbiety Tarnawskiej.

 

Dyrekcja i Zespół Programu 2 Polskiego Radia

Szanowni Państwo

 

Pozwalam sobie wysłać dodatkową WAŻNĄ informację dotyczącą planowanego na 15 pazdziernika  (wtorek) Dnia Dawcy Szpiku w Uniwersytecie Muzycznym przy ul. Okólnik 2 .  

Rejestracji można dokonać także DROGĄ ELEKTRONICZNĄ w dowolnym czasie, wchodząc na stronę Fundacji DKMS: http://www.dkms.pl/  i wybierając zakładkę "rejestracja".

 

Będę wdzięczna za rozesłanie powyższej dodatkowej informacji do studentów,uczniow,pedagogów i znajomych.Pozwoli to rozszerzyć zasięg akcji o tych potencjalnych dawców, którzy nie mogą uczestniczyć w niej 15 pażdziernika.

 

Z góry serdecznie dziękuję

Elżbieta Tarnawska

 

 

Rejestracja przez internet – jak? (Pałeczki, inaczej waciki)

Rejestracji można dokonać też przez Internet na stronie DKMS lub dzwoniąc do biura Fundacji. Pocztą otrzymasz komplet dokumentów oraz pałeczki do pobrania wymazu z jamy ustnej. Pałeczki wraz z deklaracją należy odesłać pocztą na adres DKMS Polska. Jest to metoda prostsza dla dawcy, nie wymaga wychodzenia z domu, wizyty u lekarza, pobierania krwi.

Niezależnie od metody pobrania materiału genetycznego (krew czy też wymaz z jamy ustnej), próbkę należy przebadać pod kątem cech zgodności tkankowej. Koszt rejestracji jednego potencjalnego dawcy, w tym badanie materiału w laboratorium wynosi 250 zł. Koszty te nie są niestety pokrywane przez Ministerstwo Zdrowia, więc Fundacja DKMS pokrywa koszty badania ze środków własnych. Dlatego tak ważne są dotacje finansowe - pozwolą one na przebadanie większej ilości dawców, a w efekcie zwiększą szanse na nowe życie.

Poniżej krótkie wyjaśnienie procedury pobrania pałeczkami śluzu z jamy ustnej:

Gruntownie przepłucz jamę ustną i gardło wodą, aby pozbyć się resztek jedzenia (w żadnym wypadku nie należy używać środków dezynfekujących). Pomoże to wykluczyć błędy w wynikach analizy. Czystym wacikiem (nie wolno go dotykać palcami) wywierając stosowny nacisk przez

30 sekund pocieraj nim wewnętrzną stronę policzka (w fałdzie przy dziąsłach górnej szczęki). Poruszając wacikiem w górę i w dół jednocześnie obracaj nim, aby zebrać jak największą ilość błony śluzowej jamy ustnej. Dalsze szczegóły dostępne po zamówieniu pakietu rejestracyjnego drogą internetową.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy