Apel PKP PLK dotyczący przejazdów kolejowych

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Apel PKP PLK dotyczący przejazdów kolejowych Edukacja sochaczew

W związku z tym, iż nasz artykuł dotyczący uszkodzonych rogatek na przejeździe kolejowym spotkał z się z niezwykle dużym zainteresowaniem publikujemy oświadczenie PKP PKL S.A. w sprawie której dotyczył. 


"W dniu 18 grudnia około godziny 17:00 służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. stwierdziły usterkę urządzeń na przejeździe kolejowo-drogowym w Bożej Woli. Natychmiast wprowadzono procedury bezpieczeństwa: wprowadzono ograniczenie prędkości pociągów przejeżdżających w tym miejscu do 20 km/h oraz nakazano maszynistom podawanie dodatkowych sygnałów „baczność”. Na miejsce został skierowany zespół do usunięcia usterki. Szlabany na przejeździe były podniesione dla zapewnienia ciągłości ruchu drogowego. O godzinie 18:20 naprawiono usterkę i przywrócono właściwą obsługę w tym miejscu".


Dodatkowo PKP informuje, iż na każdym przejeździe kolejowo-drogowym (również w całym powiecie sochaczewskim) znajdują się specjalne żółte naklejki PLK, które posiadają informacje potrzebne w razie awarii. Znajdziemy tam indywidualny numer przejazdu, numer alarmowy 112 oraz numer do zgłaszania awarii. 


Każdy kierowca widząc usterkę oraz zagrożenie powinien a nawet ma obowiązek poinformowania służ PKP o zdarzeniach. Pamiętajmy, iż jest to tylko sprzęt techniczny, który może ulegać zniszczeniu lub usterkom. Tylko uwaga kierowców oraz sprawne przekazanie informacji może przyczynić się do szybkiego rozwiązania sytuacji a wręcz uratować komuś życie. 


Usterki rogatek czy sygnalizacji świetlnych w Bożej Woli, całym powiecie sochaczewskim czy też każdym innym miejscu powinny dać sygnał do działania. "Pociąg ma zawsze pierwszeństwo".

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

NovJanNovJan
0
"Pamiętajmy, iż jest to tylko sprzęt techniczny, który może ulegać zniszczeniu lub usterkom"jak ktoś myśli ze sprzet rodem z lat 60-70tych bedzie wieczny to niech teraz ma pretensje sam do siebie.

głupie gadanie - juz ten wieczny syf na kolei zaczyna być wku..jący.wracam często Mazovią i przez ostatnie dwa tygnodnie średnio dwa razy w tygodniu pociąg który startuje z W-wy Wschodniej wjezdza z opoznieniem kilku-kilkudziesiominutowym - dziadostwo jakich mało.

rozmawiałem ostatnio(jak było opoźnienie prawie godzinne) z konduktorem i powiedział mi ze pociąg ten stoi prawie cały dzień w okolicach Wschodniej i przed samym wyjazdem zorientowali sie że coś sie pospuło -  cały dzień stoi i nikt tego nie moze wczesniej sprawdzać - to były słowa konduktora.

Póki na tory nie wejdzie konkurencja to bedzie wieczny syf na kolei bo oni to mają w 4ech literach..

  (2018-12-22 19:54)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy