Areszt dla sprawców uprowadzenia i znęcania

Zdjęcia i foto: Areszt dla sprawców uprowadzenia i znęcania Rozboje, napady, przemoc sochaczew

Policjanci z Referatu Operacyjno – Rozpoznawczego KPP w Sochaczewie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy 27 października pozbawili wolności 20 –letniego mieszkańca Sochaczewa. Sprawcy bili swoją ofiarę, kopali oraz przypalali palnikiem. Zmuszali do bicia się z drugim mężczyzna, który również miał być pozbawiony wolności przez sprawców. Sąd w Sochaczewie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec dwóch sprawców.

 

Sochaczewscy policjanci zostali powiadomieni, że dwaj nieznani sprawcy pozbawili wolności 20-letniego mieszkańca miasta. Pokrzywdzony miał być wciągnięty do szarego pojazdu nieznanej marki i wywieziony do pustego budynku. Do zdarzenia miało dojść nocą na ulicy Piłsudskiego w Sochaczewie.

Uprowadzony mężczyzna był bity, kopany po całym ciele oraz przypalany palnikiem. Odpalono mu również na plecach petardę. Zmuszano go do bicia się z drugim mężczyzną, który również miał być pozbawiony wolności. Nad ranem, sprawcy wsadzili 20-latka do auta, wywieźli z posesji na której był przetrzymywany, a następnie wskazali mu drogę do Sochaczewa, którą miał przebyć pieszo.  Gdy dotarł do zabudowań, poprosił nieznanego mu mężczyznę o podwiezienie do domu.

Priorytetem dla sochaczewskich policjantów było jak najszybsze dotarcie do drugiego mężczyzny oraz zatrzymanie sprawców. W wyniku podjętych czynności, w dniu 30 października sochaczewscy „operacyjni” zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Rybno. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Na terenie jego posesji ujawniono pojazd, którym posłużyli się sprawcy do uprowadzenia mężczyzny, a także butlę z palnikiem. Ustalono, że to właśnie na tej posesji był przetrzymywany mieszkaniec Sochaczewa. Ustalono również, że drugi z pokrzywdzonych to 53-letni mężczyzna, który pracował jako pomoc w gospodarstwie 29-latka.

Drugi ze sprawców to 49-letni mieszkaniec powiatu łowickiego, który został zatrzymany dzień później w miejscu zamieszkania. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu pozbawienia człowieka wolności, które łączyło się ze szczególnym udręczeniem. Przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności nie krótszą niż 3 lata. 29-letni mieszkaniec gminy Rybno usłyszał dodatkowo zarzut zmuszania do określonego zachowania. Sąd Rejonowy w Sochaczewie orzekł wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Obydwaj byli już notowani przez Policję.

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy