Zaloguj się do konta

Arka zatopiona! Trzecie z rzędu zwycięstwo rugbistów Orkana!

Redakcja
2019-04-13
Rekreacja

Rugbiści Orkana pokonali w Gdyni Arkę 61:3. Teraz czas na starcie z mistrzem Polski. 28 kwietnia na stadionie przy Warszawskiej podejmiemy MasterPharm Budowlanych Łódź. 


Co ciekawe Budowlani przyjadą do Sochaczewa, jako drużyna niżej sklasyfikowana w tabeli! Czwarta kolejka Ekstraklasy jeszcze się nie skończyła, ale jedno jest pewne. Mistrzowie Polski, bez względu na wynik niedzielnego meczu z Lechią Gdańsk, nie wyprzedzą naszej drużyny. W sprzyjających okolicznościach Orkan może zaś podejmować łodzian, jako wicelider tabeli!


- Miejsce w tabeli oczywiście jest ważne, ale najważniejsze jest to, co robimy my – powiedział tuż po meczu z Arką trener naszej drużyny Andrzej Kopyt. – Z każdym spotkaniem  robimy postęp. W Gdyni znów wyszło nam kilka fajnych zagrań, ale też wciąż wiele jest do poprawy. Cieszę się, że wykonaliśmy plan. Wygraliśmy wysoko, z ofensywnym punktem bonusowym. Dałem pograć wszystkim zawodnikom. Ważne, że po zmianach utrzymaliśmy poziom. Wynikiem się nie zachłystujemy. Dalej pokornie czekamy na starcia z mocarzami ligi. Na pewno nie będziemy w nich faworytami – komentuje Kopyt. 


- Cieszę się, że pograła cała ławka rezerwowych. To może być naszą siłą w drugiej części sezonu. Mamy naprawdę sporą grupę młodych zawodników, którzy już dziś zaczynają być gotowi do gry w Ekstralidze – dodaje kapitan i menedżer RC Orkan Maciej Brażuk. 


- Teraz czas na mecz z MasterPharm Budowlanymi. Wiele wskazuje na to, że uda nam się zagrać jeszcze to jedno spotkanie na stadionie przy ul. Warszawskiej. Mecz zaplanowaliśmy na 28 kwietnia na godz. 14.00 – mówi prezes klubu Mieczysław Głuchowski, który był w Gdyni z przewodniczącym Rady Biznesu RC Orkan Zdzisławem Kośmidrem. 


Dziękuję kibicom i sponsorom za to, że są z nami. Za to, że wspierają nas w Sochaczewie, ale też na wyjazdach.  Bądźcie z nami 28 kwietnia. Pomóżcie sprawić nam niespodziankę w meczu z Budowlanymi – apeluje Maciej Brażuk. 


RC Orkan Sochaczew jest wspierany przez Miasto Sochaczew oraz firmy: Murapol – sponsor generalny; SochBud, Żywiec Zdrój, Gardenia, PatioColor, G-Shock, BingoSpa, Prima, Fast Service, Zdzisław Kośmider – sponsorzy główni; Drukarnia Chrzczany, Cukiernia Lukrecja, BVG, Media Planet – sponsorzy. 

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc