Artur Komorowski dyrektorem Sochaczewskiego Centrum Kultury

/ 10 komentarzy
Zdjęcia i foto: Artur Komorowski dyrektorem Sochaczewskiego Centrum Kultury Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Dyrektorem Sochaczewskiego Centrum Kultury, utworzonego w miejsce Miejskiego Ośrodka Kultury i działającego od 1 sierpnia br. został Artur Komorowski, kierownik znanej dobrze mieszkańcom Sochaczewskiej Orkiestry Kameralnej Camerata Mazovia. Dotychczasowa, wieloletnia dyrektor MOK Sochaczew Halina Pędziejewska pełni obecnie funkcję głównego specjalisty w SCK.

 

Dziś burmistrz oficjalnie poinformował pracowników istniejącego od 1 sierpnia br. Sochaczewskiego Centrum Kultury o wynikach konkursu na stanowisko dyrektora w tej placówce. Szefem SCK został Artur Komorowski – dyrygent, kontrabasista, aranżer, a przede wszystkim kierownik artystyczny Sochaczewskiej Orkiestry Kameralnej Camerata Mazovia.

 

Jak udało nam się dowiedzieć, w konkursie wzięli udział, poza zwycięzcą, Łukasz Szewczyk oraz Halina Pędziejewska, dotychczasowa wieloletnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. Do drugiego etapu konkursu (rozmowy indywidualne) zakwalifikowali się H. Pędziejewska i A. Komorowski. Komisja konkursowa oceniła kandydaturę dyrygenta jako lepszą.

 

Mamy nadzieję, że wkrótce poznamy szczegóły koncepcji funkcjonowania SCK autorstwa nowego dyrektora, jakiej złożenie było istotnym elementem konkursu. Nie wiemy jeszcze, jak będą funkcjonowały poszczególne filie SCK, wiadomo tylko, że główna siedziba Centrum znajduje się w Boryszewie.

 

Więcej na temat konkursu i zmian w samorządowym zarządzaniu kulturą w mieście pisaliśmy TUTAJ.

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (10)

tadeusztadeusz
0
Skoro dotychczasowa wieloletnia Pani Dyrektor nadal nieprzerwanie jest Główną Specjalistką to po co zatrudniony został nowy dyrektor Komorowski??? nie rozumiem tego zatrudnienia jego powodu i kosztu utrzymania w obecnej sytuacji... (2015-09-01 12:07)
metasekwojametasekwoja
0
Gratulacje. Człowiek niewątpliwe związany z kulturą. (2015-09-01 13:09)
dragon36dragon36
0
zmiany kiedyś muszą nastąpić ,ale czy zawsze są słuszne? (2015-09-01 18:13)
tadeusztadeusz
0
Naturalnie że człowiek niewątpliwie związany z kulturą... tak jak również p. Łukasz Szewczyk... zastanawia mnie fakt który wydaje się dosyć kontrowersyjny... otóż p.Pędziejewska będąc nadal głównym specjalistom w sferze kultury... to zatem kim lub jakim specjalistom i od czego jest lub będzie nowy dyrektor??? i o ile mniej pieniędzy na kulturę dla dzieci i młodzieży pozostanie kiedy dwie pensje dyrektorskie będą wypłacane... skoro i tak według oficjalnej informacji jakiejś pani z urzędu nie ma pieniędzy na kulturę... i tu nasuwa się pytanie zadane przez szanownego ''dragon36''... (2015-09-01 19:34)
metasekwojametasekwoja
0
To nawet nie chodzi o osobę. 25 lat bez zmiany na stanowisku, które wymaga specjalnych predyspozycji, szczególnego zainteresowania kulturą. Świat się zmienia.
Bez zmian będziemy w dalszym ciągu oglądali tylko Marcina Dańca itp.
(2015-09-01 19:45)
tadeusztadeusz
0
Szanowna ''metasekwoja'' doskonale rozumiem... moje wątpliwości wzbudza wyłącznie wielotysięczny argument finansowych wypłat pensji urzędniczych... brak poszanowania pieniędzy publicznych... odnoszę wrażenie że obecna władza zajmuje się wyłącznie wypłacaniem sobie ponad przeciętnych jak na sochaczewskie realia wynagrodzeń... i to w sektorze na który od jakiegoś czasu podobno nie ma pieniędzy... w okresie przedwyborczym festiwal imprez był tak napięty że miejscy notable krążyli robiąc sobie wyłącznie zdjęcia do gazet między kościołem a trybuną na Placu Kościuszki... to wszystko działo się niedawno i jakoś Pani Halinka Pędziejewska potrafiła się odnaleźć w tym spełnianiu zapotrzebowania ''samopromocji'' burmistrzowskiej... Samorząd to nie jest prywatny folwark urzędniczego widzimisie... jak to mi się widzi... Samorząd to powinna być instytucja całkowicie przejrzysta w swoich kompetencjach gdzie nie ma miejsca na sztuczne twory stanowisk ładnie nazwanych... tam wydawane są nasze pieniądze...
Po za tym w domach kultury jest wiele ciekawych energicznych osób którym jeśli stworzyć warunki do działania zapełnią szeroko rozumianą edukację dla naszych dzieciaków... naturalnie z pensji nowego na siłę przyjętego dyrektora... Gdyż nie wyobrażam sobie żeby Panią Halinkę w okresie przedemerytalnym wyrzucono... choć próbowano jak mi się wydaje... co uznaje za brak szacunku dla wieku... i lat potwierdzonych jak doskonale wszyscy wiemy czasem mniej ciężkiej lub bardziej mniej ciężkiej pracy... (2015-09-01 21:11)
tadeusztadeusz
0
Los Szanownej Pani Halinki Pędziejewskiej został przesądzony przez władzę nowoosiecką jak widać... prawo nie pozwoliło na bezpardonowe wyrzucenie naszej ''ikony sochaczewskiej kultury'' lecz Urząd Miasta zamiast zatrudniać nowego dyrektora te ogromne pieniądze mógł w postaci grantów przeznaczyć na dofinansowanie któregoś ze stowarzyszeń lu przekazać innemu niosącemu naszym mieszkańcom strawę kulturalną podmiotowi o charakterze pożytku publicznego... nie zrobili tego gdyż najbardziej namiętną ze wszystkich pasji novoosieckiej władzy jest tworzenie nowych stanowisk... za naszą kasę... a limity w tym tworzeniu ogranicza jedynie urzędnicza wyobraźnia lub jak widać po 5ciu latach rządów jej brak... (2015-09-01 21:27)
dragon36dragon36
0
sznowny tadeusz,z tym zatrudnianiem to jest istna paranoja ,a jak widzimy w Sochaczewie to juz do przesady,nici nikt bez poparcia znajomości itd,ZWIK czy inne podległe zakłady aby tylko klika,i tak wkoło,a juz tu w kulturze to kosmos,no ale kto bogatemu zabroni hihihiihi.......i tu wychodzi na jaw że Polska jednak nie jest sprawiedliwym krajem................. (2015-09-02 07:06)
Jola66Jola66
0
Dopiero jest dyrektorem 2 dni a już jak fama głosi zatrudnił swoich ludzi.
Na premie i podwyższki dla
długoletnich pracowników MOK-u nie było pieniędzy a na nowych pracowników nowego Pana dyrektora znalazły się od ręki.. (2015-09-02 16:21)
kongakonga
0
moi drodzy, a co dzieje się teraz z tereska p? (2015-09-08 00:23)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy