Auto gotowe na wakacje z rodziną

Zdjęcia i foto: Auto gotowe na wakacje z rodziną Edukacja sochaczew

Zaczęły się wakacje, więc większość z nas planuje letnie wyjazdy. Obecna rzeczywistość skłania nas do podróżowania z rodziną, własnymi autami. To dobry moment, aby pomyśleć o dobrym pakiecie AC/Assistance. Podpowiadamy, jakiego powinniśmy szukać!

Każdego miesiąca w Polsce rejestruje się ponad 100 tysięcy samochodów osobowych. To właśnie swoje auta wybieramy najczęściej jako wakacyjny środek lokomocji. Szczególnie ważne będzie to w tym sezonie urlopowym, gdy przede wszystkim odpoczywać planujemy w Polsce i Europie. Jadąc w podróż z rodziną własnym samochodem, koniecznie trzeba zadbać o jego stan techniczny. Należy sprawdzić m.in ciśnienie w oponach, koło zapasowe, poziom płynu chłodniczego, hamulcowego i do spryskiwaczy. Pamiętajmy też, że jest wiele zdarzeń, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Najlepszym rozwiązaniem na takie sytuacje jest dobre ubezpieczenie – tylko jakie wybrać?

Co mówi ekspert?

- Wielu kierowców wybiera tylko standardowe, obowiązkowe ubezpieczenie OC. Musimy jednak pamiętać, że nie jest ono dla nas pomocą w razie nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak upadek gałęzi na auto, zalanie, zderzenie z sarną, awaria silnika czy kradzież. W przypadku wakacyjnych wypadów warto zadbać o dobre autocasco i assistance, bo takie sytuacje zdarzają się często – mówi Anna Grzegorowska, Agent Warty z Sochaczewa.

Występujące anomalie pogodowe latem, takie jak silny wiatr i gwałtowne burze, intensywne gradobicia coraz częściej powodują szkody w samochodach. Jak tłumaczy ekspert, wgnieciony dach i wybite szyby należą do kosztownych szkód, których cena naprawy często przewyższa wartość samego pojazdu. Oczywiście dobre ubezpieczenie zapewni nam szybkie i komfortowe rozwiązanie problemu, ale wypłata odszkodowania to tylko część tego, czego możemy się spodziewać od ubezpieczyciela. - W razie wypadku lub awarii na drodze, możemy liczyć na odholowanie samochodu do warsztatu i bezpłatny samochód zastępczy, pomoc w organizacji kontynuacji naszej podróży lub pobyt w hotelu dla całej rodziny na czas naprawy samochodu. Związane z tym koszty mogą być bardzo obciążające, dlatego dobrze jest zabezpieczyć się odpowiednią polisą, jak np. ubezpieczeniem Autocasco i Moto-Assistance Warty. Jeżeli zdecydujemy się na takie ubezpieczenie, to w razie wypadku lub awarii, wystarczy jeden telefon, aby otrzymać pomoc ubezpieczyciela. – zapewnia agent Warty.

Polisę kupisz też bez wychodzenia z domu

W czasach, gdy ograniczamy kontakty z innymi, wiele firm wychodzi nam naprzeciw. Nie inaczej jest z zakupem ubezpieczenia. Swój samochód można ubezpieczyć w Warcie zdalnie, wystarczy kontakt z lokalnym agentem ubezpieczeniowym.


Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zadzwoń, lub napisz maila do naszej agencji WEGA Ubezpieczenia S.C. Al. 600-lecia 57A 96-500 Sochaczew, tel. 605 678 944, mail: biuro@wegaubezpieczenia.pl

Zapraszamy też na profil https://www.facebook.com/wegaubezpieczenia/ i stronę WWW http://wegaubezpieczenia.pl/


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy