Awaria Stacji Uzdatniania Wody w Młodzieszynie

Zdjęcia i foto: Awaria Stacji Uzdatniania Wody w Młodzieszynie Interwencje i pomoc sochaczew

13 lutego Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Młodzieszynie musiał wstrzymać pracę Stacji Uzdatniania Wody. Przyczyną była awaria, która pogorszyła jakość wody pitnej.

Badania składu chemicznego wody zostały zlecone przez Urząd Gminy w Młodzieszynie. Specjaliści stwierdzili nieprawidłowości, które wymusiły wstrzymanie pracy Stacji Uzdatniania Wody. Woda nie spełniała wymagań jakościowych określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia, przez co nie może zostać dopuszczona do spożycia. Przekroczone zostały normy zawartości manganu oraz żelaza. Woda może mieć pogorszony metaliczny smak, zmienić zabarwienie oraz stać się mętna. W skrajnych przypadkach u odbiorców może dojść do zaburzeń układu pokarmowego, np. niestrawności czy rozstrojów żołądka. Nie jest możliwe określenie, jak długo odbiorcy otrzymywali zanieczyszczoną wodę.

W skutek awarii doszło do odwrócenia biegu wody, co wywołało zaburzenia w stężeniu mikroelementów. Zaistniała sytuacja wymaga natychmiastowego remontu. Do jutra Urząd Miasta przyjmuje oferty firm na wykonanie niezbędnej odnowy, także w czwartek będzie miała miejsce nadzwyczajna sesja Rady Gminy w związku z nagłym pojawieniem się problemu. W najlepszym wypadku modyfikacja instalacji rozpocznie się w poniedziałek. Na czas naprawy woda będzie dostarczana ze Stacji Uzdatniania Wody w Mistrzewicach. Niestety zwiększa to prawdopodobieństwo niedoborów wody lub problemów z ciśnieniem w kranach na terenie gminy Młodzieszyn. Urząd Gminy apeluje o rozważne i oszczędne korzystanie z sieci wodociągowej.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy