AŻ DO PIEKŁA

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto:   AŻ DO PIEKŁA Film, fotografia sochaczew
+3

11 marca ,w sobotę o godz.17.00 Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza na pokaz filmu prod.amerykańskiej pt.: AŻ DO PIEKŁA w reżyserii Davida Mackenzie z 2015 roku.Jeden z najciekawszych filmów ubiegłego sezonu.Kino gatunkowe z zacięciem społecznym.Z doskonałą rolą Jeffa Bridgesa.

Dwaj bracia Toby i Tanner napadają na małe oddziały teksańskich banków.Zbierają pieniądze na wykupienie zajętych przez bank swojej ziemi,gdzie znajdują się złoża ropy naftowej.Toby pragnie szczęścia swoich dzieci i byłej żony.Tanner zaś to desperat,który odsiedział swoje za różne rozboje.Kocha jednak brata i jest w stanie poświęcić wszystko dla jego szczęścia.W pościg za braćmi rusza stary szeryf Marcus,który tuż przed emeryturą chce jeszcze raz dowieść sobie,że jest dobrym stróżem prawa...

AŻ DO PIEKŁA rozgrywa się na dwóch płaszczyznach.Z jednej strony jest to opowieść o starzejącym się człowieku,który ma świadomość,że jest ginącym dinozaurem,sfrustrowanym starym człowiekiem, nie pasującym do współczesnych czasów policjantem.W tej roli Jeff Bridges,zblazowany życiem ale wciąż bezczelnie zawadiacki,który zmuszony do działania, zmienia się w bezwzględnego mściciela.

Z drugiej strony AŻ DO PIEKŁA to świat zubożałej przez kryzys współczesnej Ameryki.Upadku małych miasteczek i wsi, gdzie dobrze mają się tylko banki i amoralni,pazerni banksterzy.

Bohaterowie nie są  Robin Hoodami,popełniają przestępstwa,jednak sympatia widza wciąż jest po ich stronie.Mimo moralnej dwuznaczności,wtórności niektórych wątków,to film niezwykle błyskotliwy z zręcznie napisaną historią,dobrymi dialogami,świetnymi zdjęciami i muzyką. No i ten Jeff Bridges jak wino...

Film trwa 92 min. Wstęp wolny.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy