Azorek – koniec schroniska w sierpniu, psy szukają nowych domów

Zdjęcia i foto: Azorek – koniec schroniska w sierpniu, psy szukają nowych domów Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Z dniem 31 sierpnia schronisko Azorek najprawdopodobniej zakończy swoją działalność. O dom dla stu podopiecznych z Azorka, proszą jego opiekunowie. 


Sochaczewski urząd nie ma wypływu na decyzję radnych gminy Sochaczew. Ratusz dzierżawił jedynie teren oraz przeznaczał środki na utrzymanie miejsca. Nie jest także tajemnicą fakt, iż gminni radni nie podjęli decyzji o likwidacji schroniska bez przyczyn. Do takiego stanu rzeczy przyczyniły się apele mieszkańców, którzy znajdują się przy schronisku. Wartość gruntów przylegających do schroniska według nich jest mniejsza i są problemy ze sprzedażą terenu pod budownictwo jednorodzinne. Rada Gminy Sochaczew w roku 2018 podjęła decyzję o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego dla działek we wsi Kożuszki Parcel na zabudowę jednorodzinną. Schronisko powinno zakończyć swoją działalność do 31 sierpnia br.  


- Proponowaliśmy właścicielom, że wykupimy od nich te grunty. Niestety odpowiedź była jednoznacznie odmowna. Sąsiedzi chcą, aby psy wyprowadziły się z tego miejsca i nie dopuszczają innej możliwości – mówi wiceburmistrz Dariusz Dobrowolski.


- Na sesji 21 maja zabezpieczyliśmy w budżecie miasta dodatkowe 300 tys. zł na opiekę nad zwierzętami. To pieniądze odłożone na awaryjną sytuację, gdyby okazało się, że placówkę trzeba zamknąć w ciągu kilku tygodni i dla żyjących tam zwierząt pilnie szukać nowego domu – informuje Piotr Osiecki.


Po pierwszym września zwierzęta odłowione na terenie Gminy Miasto Sochaczew będą kierowane do schroniska w Płocku. O ogłoszonym przetargu i wymaganiach pisaliśmy tu https://e-sochaczew.pl/n/miasto-szuka-schroniska/61156 . Miasto szacuje, że świadczenie kompleksowej usługi opieki nad zwierzętami w schronisku SUEZ w Płocku w okresie od września do grudnia może pochłonąć nawet 70 tys. zł. Umowa ze spółką SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna już została zawarta.


Mieszkańcy miasta oraz powiatu mogą zrobić jedno: adoptować psy z Azorka. Im więcej znajdzie domy, tym mniej trafi za kratki schroniska w Płocku. Adoptując zwierzaki możemy czynem zrobić więcej niż milionem słów. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy