Badmintonowe zmagania o puchar radia Sochaczew

/ 13 zdjęć
Zdjęcia i foto: Badmintonowe zmagania o puchar radia Sochaczew Badminton sochaczew
+8

W minioną sobotę, 15 października na sali gimnastycznej ZS RCKU odbył się I Memoriał Sylwestra Rozdżestwieńskiego w badmintona o puchar radia Sochaczew. Pomysłodawcą i organizatorem sportowego wydarzenia byli członkowie Stowarzyszenia Działamy Sprawnie Tworzymy Lepiej „Przez sport w przyszłość”.

 

Uczestnicy turnieju uczcili minutą ciszy znanego spikera i dziennikarza sportowego, który zmarł ponad 3 lata temu w wieku 72 lat. Związany był z redakcją tygodnika Echa Powiatu, prowadził też wiadomości sportowe w radiu Sochaczew (ówczesne radio Fama). - Sylwester Rożdzeństwieński był pasjonatem wielu dyscyplin sportowych, był chodzącą encyklopedią wiedzy na temat prawie każdej dyscypliny. Komentował jako doświadczony dziennikarz i spiker sportowy tysiące zawodów w różnych dyscyplinach. Dlatego postanowiliśmy uczcić w ten sposób pamięć o nim – mówił Sebastian Wiśniewski ze Stowarzyszenia. Zmaganiom zawodników przyglądał się syn pana Sylwestra, Tomasz, który przyjechał na turniej ze swoim synem Mikołajem. Nie krył zadowolenia, że pamięć o jego ojcu wciąż jest żywa wśród lokalnej społeczności. Stwierdził, że tego typu wydarzenia sportowe go cieszą i są żywą pamięcią, wspomnieniem o jego tacie. - Jestem tu ze swoim małym synkiem i jest to dla mnie wzruszający moment. W ten sam sposób spędzałem często czas z tatą, na hali, na stadionie. Dla mnie są to wzruszające monety, to niesamowita sprawa. Bardzo się cieszę. Wierzę, ze tata gdzieś tam z góry na nas patrzy i jest bardzo szczęśliwy – mówił Tomasz Rozdżestwieński.

Na terenie powiatu organizowane są turnieje poświęcone pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego, m.in. w tenisie stołowym czy biegi sztafetowe. Dariusz Cierebiej, członek Stowarzyszenia od trzech lat np. w Iłowie organizuje z powodzeniem turniej siatkówki. – Nasz badmintonowy memoriał się udał. Liczymy więc, że za rok ponownie zagramy o puchar radia Sochaczew w badmintona. A pan Sylwester będzie dopingował zawodników, patrząc z góry – dodaje S. Wiśniewski.

 

Puchary za pierwsze miejsce w poszczególnych kategoriach wręczała Iwona Skumiał, właściciel radia Sochaczew. Materiał sportowy do radia nagrywał zaś Tomasz Marciniak.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom, którzy wsparli memoriał Sylwestra Rozdżestwieńskiego w badmintona o puchar radia Sochaczew. A byli nimi: Gospodarstwo Sadownicze Tęczowy Ogród z Brzozowca, Czesio Energy drink, Urząd Gminy Sochaczew oraz firma Bakoma SA.

A wyniki przedstawiają się następująco:

 

Singiel Kobiet

1.       Wioletta Wójtowicz - Zabrze

2.      Marlena Gala - Skierniewice

3.      Karolina Sałacińska - Sochaczew

4.      Katarzyna Fortuna - Sochaczew

5.      Ewa Sztandur-Leszczyńska - Sochaczew

6.      Natalia Wiśniewska - Sochaczew

Singiel Męski A (zaawansowani)
1. Dariusz Cierebiej - Sochaczew

2. Rafał Tomaszkiewicz - Sochaczew

3. Tadeusz Gala - Skierniewice
4. Michał Adamkiewicz - Sochaczew
5. Gracjan Jakubczak - Sochaczew
6. Janusz Stanowski - Sochaczew

Singiel Męski B
1. Wioletta Wójtowicz - Zabrze
2. Sławomir Gala - Skierniewice
3. Marek Tomaszewski - Sochaczew
4. Michał Nowak - Przysucha

5. Damian Gala - Skierniewice
6. Eligiusz Gala - Sochaczew

Debel Męski

1. Michał Adamkiewicz / Tadeusz Gala Sochaczew - Skierniewice
2. Rafał Tomaszkiewicz / Dariusz Cierebiej - Sochaczew
3. Iwona Rutkowska / Dzienisiewicz Wojciech Olsztyn - Pruszków
4. Janusz Stanowski / Marek Tomaszewski - Sochaczew
5. Gracjan Jakubczak / Michał Nowak Sochaczew – Przysucha

 

 Foto. Ola Pietrzak 

 

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy