Bądź nadzieją na miłość!- nasza kampania na rzecz rodzicielstwa zastępczego

Zdjęcia i foto: Bądź nadzieją na miłość!- nasza kampania na rzecz rodzicielstwa zastępczego Opieka społeczna sochaczew

Na terenie powiatu sochaczewskiego trwa kampania Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie prowadzona w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na rzecz pieczy zastępczej „Stacja DOM” z zakresu promocji rodzicielstwa zastępczego „Bądź nadzieją na miłość”. Serdecznie zapraszamy do współpracy osoby pragnące spróbować swoich sił jako wolontariusz bądź członek prężnie działającego na rzecz rodzin zastępczych Stowarzyszenia „Stacja DOM”. Uczestnictwo w Stowarzyszeniu pozwoli zmierzyć się z problematyką rodzinnej pieczy zastępczej oraz zgłębić tematy związane z praktyczną stroną funkcjonowania rodzin zastępczych na naszym terenie.

Obecnie Stowarzyszenie realizuje projekt pn. „ABC emocji w rodzinie”, mający na celu wzmocnienie rodziny oraz wzrost kompetencji wychowawczych rodziców zastępczych i opiekunów. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

W ramach otrzymanego dofinansowania z budżetu Województwa Mazowieckiego Stowarzyszenie zorganizowało wycieczkę do Aquaparku  w Kutnie dla rodzin zastępczych oraz dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach.

W drugiej połowie sierpnia br. odbędzie się 4-dniowy wyjazd rekreacyjno - terapeutyczny pod hasłem „MOJA RODZINA” do Ośrodka Wypoczynkowego Bęsia nad jeziorem mazurskim. Obok atrakcji turystycznych wyjazd ten będzie połączony z cyklem warsztatów:

·       dla rodziców i opiekunów pn. „Emocje kluczem do sukcesu”,

·       wyłącznie dla ojców, gdzie męski punkt widzenia będzie najważniejszy,

·        dla dzieci pod hasłem „Moja rodzina – inna, nie znaczy gorsza.”

W ramach przedmiotowego projektu warsztaty te będą kontynuowane również stacjonarnie tj. na terenie Sochaczewa we wrześniu i październiku.

Wszystkie rodziny zastępcze zainteresowane udziałem w projekcie zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu: 536 933 077 lub mailowo: stacjadom@onet.pl.

 

 

 

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy