Bajka jak lekarstwo

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Bajka jak lekarstwo Słowo pisane sochaczew

W Bibliotece Pedagogicznej obok literatury typowo pedagogicznej można również znaleźć książki przeznaczone dla dzieci. Zainteresowani mogą wypożyczyć wiele ciekawych bajek. To właśnie bajki pomagają dzieciom przenieść się do innego lepszego świata. Pomagają zapomnieć o problemach dnia codziennego. Budzą w człowieku wiarę w swoje możliwości i w lepszą przyszłość. Pozwalają odnaleźć w sobie moc do podejmowania wyzwań dnia codziennego. W sytuacjach trudnych dla dziecka należy rozmawiać, a bajka terapeutyczna może być inspiracją do zastanowienia się jak można sobie poradzić z danym problemem.

Bajkoterapia to metoda, która może być stosowana nie tylko przez profesjonalistów ale również przez rodziców i opiekunów. Bajki nie tylko rozwijają wyobraźnię, ale dają także dorosłym wiedzę o uczuciach oraz emocjach dziecka. Podpowiadają w jaki sposób komunikować się z dzieckiem, jak zrozumieć jego problemy i wczuć się w jego sytuację. Wśród wielu bajek terapeutycznych znajdziemy takie, które między innymi pomagają pokonać zazdrość, gniew, złość, odrzucenie. Podpowiadają, jak radzić sobie z lękiem przed „czymś” nieznanym, jak poradzić sobie z żalem po stracie ukochanej osoby? Na te i inne trudne pytania i problemy możemy znaleźć wskazówki w bajkach.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w październiku Biblioteka zakupiła wiele pozycji z literatury dziecięcej. Są to: bajki, baśnie, opowiadania dla dzieci.

Zapraszamy do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filii w Sochaczewie ul. Żeromskiego 39 a


Mariola Woźnicka


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy