Bajki profilaktyczne

Zdjęcia i foto: Bajki profilaktyczne Edukacja sochaczew

22.05.2019 r. w godzinach 8.20- 10.30 Szkołę Podstawową z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie im. Z. Pruskiego odwiedzili aktorzy z Teatru Kurtyna z Krakowa. Spektakle, które zaprezentowali pt. „Gadająca niespodzianka”, „Ciamajda” miały charakter profilaktyczny i  skierowane zostały do dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniów klas I-VIII oraz III G  Szkoły Podstawowej.  Zaprezentowane inscenizacje to urocze, bajkowe przypowieści, pełne zaskakujących, dynamicznych zwrotów akcji scenicznych, wypełnione skrzącym się humorem dialogów. Piosenki, interakcja działań scenicznych z publicznością, kostiumy, rekwizyty i staranna oprawa muzyczna to dodatkowe, teatralne atuty tych przedstawień.

Treści wychowawczo- profilaktyczne:

-  kształtowanie wytrwałości w działaniu i dążeniu do celu, umiejętności adekwatnego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa i porażki/ dbałość o zdrowie własne i innych, kreowania środowiska sprzyjającego zdrowemu stylowi życia

-  kształtowanie sfery emocjonalnej i psychicznej dziecka w oparciu o poszanowanie autorytetów,

-  eliminacja języka i zachowań agresywnych w komunikacja z rówieśnikami i opiekunami

-  podkreślenie możliwości dokonywania wyborów między dobrem i złem

-  nauka szacunku dla osób starszych, ukazanie sposobów do realizacji wsparcia i pomocy takich osób

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie im. Zygmunta Pruskiego wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy