BARANY. ISLANDZKA OPOWIEŚĆ

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: BARANY. ISLANDZKA OPOWIEŚĆ Film, fotografia sochaczew
+2

Po nieco dłuższej przerwie Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza na kolejne spotkanie z filmem. Tym razem śnieg także na ekranie w obrazie z 2015 roku „Barany. Islandzka opowieść”, w reżyserii Grímura Hákonarsona. Zapraszamy na godz. 17.00 w sobotę 19 stycznia.

Bohaterami filmu Hákonarsona są mieszkający na Islandii dwaj bracia, hodowcy owiec, starcy nierzadko będący w nastroju nieprzysiadalnym, praktycznie ze sobą nierozmawiający Gummi i Kuddi. Listy dostarczane z pomocą pasterskiego psa są jedyną formą ich sporadycznej komunikacji. Cenią sobie życie na własnych warunkach, ale w pewnym momencie jego dotychczasowemu obrazowi może coś zagrozić. Będą musieli powziąć jakieś kroki….

Ten szczątkowy opis nie oddaje urody filmu, jego tempa, krajobrazu Islandii, specyfiki codziennego życia małej społeczności z Północy, piękna złożoności ludzkich charakterów i relacji, perypetii bohaterów, jakości wątków dramatycznych pomieszanych ze wstawkami komediowymi. Trzeba przyjść by to zobaczyć.

W 2016 roku film był kandydatem Islandii do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Trwa 1,5 godziny.

Projekcje SKF odbywają się w Kramnicach Miejskich w Sali konferencyjnej na II piętrze na lewo od schodów. Wstęp jak zawsze wolny.

 

 

 

 

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy