Bartosz Świerczewski trzeci w Jarosławcu

Zdjęcia i foto: Bartosz Świerczewski trzeci w Jarosławcu Biegi sochaczew

W niedzielę 5 lipca Jarosławiec już po raz 25 stał się nadmorską stolicą biegania. Słoneczna pogoda oraz duża liczba zawodników stworzyła wspaniałą oprawę temu sportowemu wydarzeniu. Bieg główny na dystansie 15 km ukończyło 793 zawodników co jest kolejnym rekordem, natomiast wraz ze wszystkimi biegami towarzyszącymi odnotowano ponad 1200 uczestników. XXV Międzynarodowemu Biegowi Po Plaży towarzyszyły XXV Ogólnopolskie Biegi Młodzieżowe „Powitanie Lata", XX Ogólnopolski Bieg Samorządowy „Bursztyn Jarosławca" oraz  III Rekreacyjny Bieg „Podziel się Życiem"

Biegi Młodzieżowe „Powitanie Lata" rozpoczęły biegowe święto w Jarosławcu. W ośmiu biegach młodzieżowych wystartowało łącznie 168 uczestników. Wśród nich „czołówka" Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, finaliści „Czwartków Lekkoatletycznych” a wśród nich reprezentant Gminy Teresin oraz UKS Filipides Teresin - Bartosz Świerczewski, który zajął znakomite 3 miejsce.

Na linii startu XX Ogólnopolskiego Biegu Samorządowego „Bursztyn Jarosławca" stanęło 109 samorządowców z całego kraju to o 21 zawodników więcej niż w ubiegłym roku, a o 51 więcej niż w roku 2013 co oznacza coraz większą liczbę aktywnych samorządowców w Polsce. Gminę Teresin w tych zawodach reprezentował Andrzej Andryszczyk zajmując dobre siódme miejsce.