Basen ORKA: VI miejsce na Mazowszu

Na Mazowszu są 74 baseny, w tym niezwykle nowoczesne, wybudowane rok dwa lata temu obiekty wyposażone w sztuczne rzeki, suche sauny, siłownie, gejzery wodne i wiele innych urządzeń rekreacyjnych. Choć konkurencja jest bardzo silna, a pomysłów na uatrakcyjnienie pobytu na pływalni mnóstwo, sochaczewska ORKA zajęła w rankingu Infobasen.pl wysokie, VI miejsce. 

O miejscu w rankingu nie decyduje jakaś specjalna komisja, ale sami użytkownicy pływalni. O sochaczewskiej ORCE można przeczytać, że jest tam zawsze ciepło, czysto, a personel miły. "Od początku istnienia tego obiektu przyjeżdżam regularnie. Zawsze obiekt jest czysty i z ciepłą wodą, sauny dobrze nagrzane, jacuzzi sprawne, cały obiekt czyściutki, fajne bicze". Do głównych zalet innych użytkownik zaliczył "naliczanie minutowe, grupy zorganizowane, ozon, sauna w cenie".

Pierwszy w rankingu jest park wodny Warszawianka, ORKA szósta w województwie, a 46 w kraju.

- Nasza pływalnia ma 11 lat, a mimo to nadal skutecznie konkuruje ze znacznie nowszymi obiektami. Jak widać nie zawsze mnóstwo atrakcji decyduje o ocenie wystawianej przez klientów. Naszym przysłowiowym oczkiem w głowie jest czystość, sterylna higiena na każdym etapie. Duże znaczenie ma też komfort kąpieli. U nas woda jest ozonowana, co w znaczący sposób poprawia czystość i przejrzystość wody  mówi dyr. MOSiR Mieczysław Głuchowski.

Sochaczewska ORKA wyprzedziła w rankingu m.in. Mszczonowskie Termy, wybudowaną w 2007 roku płocką PODOLANKĘ, niespełna dwuletnie Aquaparki w Mińsku Mazowieckim i Radomiu. Mają one groty sztucznej fali, suche sauny, siłownie, gejzery wodne, sale odnowy biologicznej a nawet bary przy basenie.

- Moim zdaniem ORKA wyprzedziła nowocześniejsze i lepiej wyposażone obiekty, ponieważ ma duszę, ma też świetną kadrę dbającą o klientów, o ich zadowolenie. Słuchamy naszych gości, dostosowujemy się do trendów, każdy dobry pomysł traktujemy niezwykle poważnie dodaje M. Głuchowski.

Pływalnia uzyskała 6,6 pkt na 10 możliwych. Warszawiankę oceniono na 7,8 pkt. Wyżej od Sochaczewa znalazły się obiekty zbudowane przez znacznie bogatsze samorządy: Warszawę, Anin, Kozienice, Ostrołękę i Wołomin.

 

Przypomnijmy, że pływalnię ORKA oddano do użytku w 2001 roku. Jej pierwszym dyrektorem był obecny burmistrz Piotr Osiecki. Składa się ona z 25 metrowego basenu sportowego, basenu rekreacyjnego, sauny, solarium, brodzika dla dzieci, dwóch zjeżdżalni, kręgielni, kawiarni oraz sali klubowej. Woda w basenie jest ozonowana. Basen sportowy na 6 torów o długości 25m, głębokość od 1,2 do 1,8 m. Basen rekreacyjny ma 98 m2 powierzchni, głębokość od 0,75 do 1,1m. Najmniejszy brodzik dla dzieci ma 14 m2 powierzchni. Wśród głównych atrakcji należy wymienić: basen rekreacyjny wyposażony w masaże wodne boczne i górne; dwa whirpoole z hydro i pneumomasażami; dwie zjeżdżalnie zewnętrzne o długości 87 m i 85 m; sauny, solarium, kręgielnię, widownię na 106 miejsc, kawiarnię. Zadbano także o przewijaki dla dzieci w szatni męskiej i damskiej. Orka prowadzi liczne zajęcia: naukę pływania i doskonalenia dla dzieci, naukę pływania dla dorosłych, zabawy w wodzie dla dzieci do 3 roku życia włącznie, weekendową nauka pływania,  Aqua-aerobik dla kobiet. W ciągu roku odbywają się tam zawody pływackie i turnieje, a specjalną ofertę MOSiR szykuje na ferie zimowe oraz wakacje.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy