Bębny zadudniły w Młodzieszynie czyli „Samba pod strzechą”.

Zdjęcia i foto: Bębny zadudniły w Młodzieszynie czyli „Samba pod strzechą”. Koncerty i muzyka sochaczew

Bębny zadudniły w Młodzieszynie czyli „Samba pod strzechą”.

O godzinie 14.00, 18 października w Młodzieszynie zadudniły bębny. Ku zdziwieniu mieszkańców kolorowa parada wyruszyła główną ulicą wsi.
40 muzyków z Trójmiasta, Warszawy i Sochaczewa przemaszerowało pod urząd gminy aby przez kilkadziesiąt minut swoją grą na różnorakich instrumentach perkusyjnych reklamować imprezę „Brazylia po polsku czyli samba pod strzechą”.

O godzinie 20.00 rozpoczął się koncert. Fenomenalny plener terenu po byłej szkole w Budach Starych, gdzie odbywał się występ, stworzył wyjątkowa scenografię. Scenę usytuowano pod rozłożystym starym dębem, który dodawał występom niesamowitego efektu wizualnego.
Kolejno występowały po sobie Rhytms of Resistance z Trójmiasta i L’ombelico Del Mondo.
Oprócz występu muzycznego ok. 100 osobowa widownia mogła obserwować pokaz „fire show” wykonywany przez „Fire Show” Lombelico Del Mondo. Był to pokaz tańca z użyciem ognistych kul a także gra na płonących beczkach.

Całość widowiska została owacyjnie przyjęta przez publikę, niecodzienność gatunku i formy występu w naszej okolicy spotkała się z wielkim zainteresowaniem przybyłych.
Być może „ Brazylia pod strzechą czyli samba po polsku” stanie się impreza cykliczną, jeśli tak będzie z pewnością zainteresuje w przyszłym roku o wiele więcej osób.

Szczególne gratulacje należą się Michałowi Słowikowskiemu (L’ombelico Del Mondo) , który zainicjował i ciężko pracował przy stworzeniu tejże imprezy.
Pogratulować trzeba także innym młodym ludziom, którzy skupieni przez Janka Wierzchowskiego w zespole „Lombelico Del Mondo” starają się swoją pasją muzyczną zainteresować innych kulturami Ameryki Południowej i Afryki. Wielki szacunek dla zapału z jakim kilkunastoletnia młodzież samodzielnie organizuje swoje działania.
To właśnie oni zorganizowali ten koncert pokazując że w październiku na Mazowszu też może być gorąco.
Być może władze miasta powinno poważniej podejść do roli zespołu zdolnych ludzi, którzy w tak znakomity sposób promują Sochaczew także poza granicami powiatu.


Impreza została zorganizowana dzięki wydatnej pomocy:

Wójt Gminy Młodzieszyn p. Joanny Szymańskiej, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pla Bitwy nad Bzurą , Zajazd „Chabrowy Dworek”- p. Jacek Haber, Hurtownia wędlin „SALAMI”, Piekarnia Zatorski, Piekarnia Janiak, Piekarnia Boczkowski, „BAKOMA” SA., Skate Shop „Komitywa”, Muzealna Grupa Rekonstrukcji Historycznej II/18 pp, Stowarzyszenie na Rzecz Historycznej Odbudowy Zamku w Sochaczewie „Nasz Zamek”.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy