Betlejem jest w nas

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Betlejem jest w nas Koncerty i muzyka sochaczew
+2

Święto Trzech Króli po raz kolejny stało się okazją do wspólnego kolędowania dla wszystkich chętnych, którzy tego dnia zdecydowali się przyjść do GOKu. 6 stycznia o godzinie 15.00 mieszkańcy gminy spotkali się tu na uroczystym, świątecznym koncercie pt. „Betlejem jest w nas”. W dwugodzinnym programie artystycznym wystąpiły: „Bomble” (kl. I-III) „Dzieciaki” (kl. IV-VI), „Teraz my” (gimnazjum), Iłowiacy (seniorzy) oraz soliści: Natalia Modrzejewska, Natalia Cichocka, Natalia Kuźmińska, Ewelina Kuźmińska, Magdalena Cichosz, Julia Kłys. Scenariusz, reżyseria, scenografia, realizacja dźwięku były dziełem Małgorzaty Czubiel.

Podczas świątecznego koncertu licznie zgromadzona publiczność usłyszała zarówno znane, tradycyjne kolędy, jak i nowe piosenki i pastorałki. Krótką, a jakże wymowną inscenizację pt. „Co to jest Boże Narodzenie?” przedstawili uczniowie gimnazjum im. Jana Pawła II w Iłowie, przygotowani przez panie Katarzynę Krzemińską i Renatę Jachowicz. Były to współczesne jasełka, w których grupa młodzieży rozmawia na przystanku autobusowym i odkrywa prawdziwy sens Bożego Narodzenia. Podczas burzliwej dyskusji gimnazjaliści uświadamiają sobie, że Święta są obchodzone na pamiątkę prawdziwych wydarzeń biblijnych. Oprócz współczesnej młodzieży (w role główne wcielili się: Artur Stodulski,  Aleksander Sobótka i Aleksandra Kobierecka) w jasełkach pojawiły się też postaci biblijne. W roli Marii wystąpiła Agata Bogiel, Józefa zagrał Dawid Olkowicz, a Św. Elżbietę – Emilia Kudarewko. Byli też: pasterz, anioły, bezdomni, nastolatka, ksiądz i siostra zakonna. Całości dopełniła wzruszająca pieśń pt. „Bóg się mamo nie pomylił” w wykonaniu 3 gimnazjalistek.

Po zakończeniu jasełek na scenie ponownie występowały formacje Goku, a prowadząca koncert Dominika Szcześniak zachęcała publiczność do wspólnego śpiewania kolęd, które wszyscy dobrze znamy, jak: „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi” czy „Anioł pasterzom mówił”. Wspólne śpiewy stworzyły iście rodzinny, świąteczny nastrój.

Dyrektor GOK składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji koncertu: Danucie Romaniak, Agacie Wiedyńskiej, Przemysławowi Wasilewskiemu, Piotrowi Kunikowskiemu, Mariuszowi Szymaniakowi, Dominice Szcześniak, dyrekcji SP w Iłowie oraz wszystkim, którzy zaszczycili GOK swoją obecnością i wspólnie z artystami przeżywali te piękne bożonarodzeniowe chwile. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy