Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Sochaczewa

/ 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Sochaczewa Imprezy cykliczne sochaczew
+6

15 grudnia w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie odbyła się msza święta, podczas której Betlejemskie Światło Pokoju odebrali sochaczewscy harcerze. Tym samym rozpoczęła się ich coroczna harcerska sztafeta, której celem jest dostarczenie ognia z Betlejem do szkół, szpitali, urzędów, instytucji, organizacji społecznych, firm oraz wielu przyjaciół harcerstwa. Swoją wędrówkę po Sochaczewie Światło zakończy w wigilię Bożego Narodzenia, delegacje zuchów i harcerzy zaniosą je na pasterkę do wszystkich okolicznych kościołów.

Akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem, jest nieodłączną częścią kolędowania sochaczewskich harcerzy, którzy aż do świąt przemierzają wszystkie, nawet najmniejsze miejscowości, aby obdarować światłem z Betlejem jak najwięcej osób. W kolędowaniu biorą udział zarówno zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy oraz instruktorzy sochaczewskiego hufca. To najważniejsze harcerskie wydarzenie związane z Bożym Narodzeniem. Ten szczególny czas kiedy harcerze niosą radość i pokój.

Betlejemskie Światło Pokoju zagościło również w Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Ogień od zuchów i harcerzy z Hufca ZHP Sochaczew odebrał przewodniczący sejmiku Ludwik Rakowski oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

W składzie harcerskiej delegacji znaleźli się: z-ca Komendanta Chorągwi Mazowieckiej hm. Andrzej Gorczyca, komendant sochaczewskiego hufca hm. Krzysztof Wasilewski, drużynowy 404 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Specjalności Wodnej i Ratowniczej „Error” pwd. Marcin Zdankiewicz oraz zuchy z 7 Gromady Zuchowej „Leśne Ogniki” Blanka i Maks wraz ze swoją przyboczną Roksaną Jabłońską. Towarzyszyli im również harcerze z Chorągwi Stołecznej.

W  najbliższych dniach ogień z Betlejem zostanie przekazany także władzom miasta i powiatu.

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski w niedzielę (14 grudnia), już po raz dwudziesty czwarty. Polscy harcerze otrzymali betlejemski płomień z rąk skautów ze Słowacji. Hasło towarzyszące tegorocznej wędrówce Światła brzmi „Pokój jest w nas”. 


(aw)


Fot. Maciej Wasilewski 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda ZHP w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy