Bezbłędny Sochaczew – weź udział w warsztatach językowych

Zdjęcia i foto: Bezbłędny Sochaczew – weź udział w warsztatach językowych Słowo pisane sochaczew

Nieformalna grupa o roboczej nazwie „Na rzecz poprawności językowej w (sochaczewskim) internecie” zaprasza na bezpłatny warsztat wszystkich tych, którym używanie pięknego języka i niepopełnianie błędów leży na sercu. 


Wychodząc z założenia, że większość błędów rozprzestrzenia się przez kopiowanie i naśladowanie, chcemy uświadomić, że powszechnie używane zapisy typu „Pani Dyrektor szkoły”, „dnia 13-tego maja” czy „ilość uczniów w klasie” są błędne, a także nauczyć, jak powinny prawidłowo wyglądać. 


Warsztat jest skierowany przede wszystkim do osób, które tworzą treści na strony internetowe organizacji, szkół czy instytucji, ale ponieważ dziś wszyscy piszemy w internecie, więc zapraszamy każdego – bo każdy jest twórcą. 


Zajęcia poprowadzi posługująca się najpiękniejszą polszczyzną wśród sochaczewskich żurnalistów Jolanta Śmielak-Sosnowska, wieloletnia dziennikarka Ziemi Sochaczewskiej i organizatorka konkursów dla młodych dziennikarzy oraz Izabela Goryniak, dziennikarka którą znamy między innymi z audycji radiowych czy też prowadzącą wielu wydarzeń kulturalnych.  


Warto w przedświąteczną sobotę oderwać się od gotowania i porządków i przybyć do Łoskot Cafe, gdzie odbędą się półtoragodzinne zajęcia. Zapewniamy dużą dawkę wiedzy podanej z wdziękiem i humorem. A jeśli pojawi się zapotrzebowanie, warsztaty będą kontynuowane.


#Bezbłędny Sochaczew odbędzie się w ramach programu Sochaczewskiej Szkoły Liderów Społecznych, dzięki dofinansowaniu z Porozumienia Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego. Łoskot Cafe, ul. Traugutta 29 

Sobota 21 grudnia

14.00-18.00

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy