Bezdomni w sochaczew

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Bezdomni w sochaczew Radni i rady samorządowe sochaczew

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sochaczewie informuje, że za pośrednictwem naszego Ośrodka osoby bezdomne w razie konieczności mogą być skierowane do niżej wymienionych placówek:
Dom Spokojnej Starości „ Markot–Dar Serca” - Oryszew Osada
Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu „Mar–Kot” Ożarów Mazowiecki
Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu „ Mar–Kot” Warszawa -Anin


Ośrodek nasz udziela również pomocy w formie gorącego posiłku w następujących stołówkach:
Stołówka przy Kościele Sw. Wawrzyńca
Stołówka w Dziennym Domu Pomocy Społecznej


Ponadto w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Sochaczew Al. 600-lecia 90 znajduje się magazyn rzeczy używanych, gdzie można uzyskać pomoc w postaci ciepłej odzieży, dysponujemy również możliwością skorzystania z kąpieli.

Osoby potrzebujące pomocy mogą zgłaszać się do siedziby tut. Ośrodka
od poniedziałku do piątku w godz. 8-16,
oraz w czwartek do godziny 18.

Wykaz placówek pomocowych dla osób bezdomnych działających na terenie całego województwa mazowieckiego zamieszczony jest na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego (www.mazowieckie.pl/wps), poza tym w Centrum Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego uruchomiona jest bezpłatna, całodobowa linia telefoniczna (tel. 92 87) udzielająca informacji, między innymi o różnych formach pomocy dla osób bezdomnych.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

JoannakJoannak
0
Co to znaczy w razie konieczności... W naszym mieście jest wielu bezdomnych, wiem to z autopsji ponieważ prowadze sklep i bardzo bardzo często daje im jedzenie i przynoszę im ciepłe ubrania z domu. W ubiegłą zimę w najgorsze mrozy przychodził do mnie jeden bezdomny, później przychodzili też inni i i było ich coraz więcej i wiedzieli że zawsze dostaną jakiś grosz lub ciepłe ubranie. Ale bulwersujący jest dla mnie fakt że na terenie miasta nie ma odpowiedniego ośrodka dla takich ludzi. Często są to ludzie bardzo mądrzy a wręcz powiedziałabym artyści, tylko skrzywdzeni przez życie. Informacja o odsylaniu ich ,, w razie konieczności..' do innych miast to skandal. Czy w tym mieście nie znajdzie się dla nich kawałek ciepłego kąta ( zwłaszcza że nadchodzi zima) Nie wiem czy miasto posiada jakieś lokale pewnie nie, ale myślę że możnaby było wykorzystać (chociaż tak doraźnie) podziemia kościoła św Wawrzyńca. Tam przecież jest dużo sal katechetycznych które teraz nie są wykorzystywane, przecież kościół jest po to aby pomagać potrzebującym, poza tym ksiądz Ż miałby dobrą reklamę. Ci ludzie naprawdę nie są ani pijakami ani złodziejami ani trędowatymi ( chociaż kilka razy obserwowałam scenki kiedy to był u mnie w sklepie bezdomny i wchodziła pani w berecie, bo szła akurat na mszę ... jak tylko go zobaczyła to biegiem wychodziła , tak jak by on miał ją czymś zarazić) To wstyd dla sochaczewa że nie zajmuje się takimi spawami i że nie ma odpowiedniego ośrodka dla bezdomnych. (2006-11-14 23:51)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy