Bezpartyjni Samorządowcy numerem JEDEN na listach wyborczych 2018

/ 6 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Bezpartyjni Samorządowcy numerem JEDEN na listach wyborczych 2018 Wybory samorządowe 2018 sochaczew

W Sali Państwowej Komisji Wyborczej odbyło się losowanie numerów na listach wyborczych do samorządów. Bezpartyjni Samorządowcy wylosowali nr. 1. I tak trzymać!

Oto numeracja komitetów wyborczych według ustalonej w losowaniu kolejności:

Lista nr 1 - KWW Bezpartyjni Samorządowcy 
Lista nr 2 - KW Polskie Stronnictwo Ludowe 
Lista nr 3 - KW Partia Zieloni 
Lista nr 4 - KKW Platforma,.Nowoczesna Koalicja Obywatelska 
Lista nr 5 - KKW SLD Lewica Razem 
Lista nr 6 - KW Partii Razem 
Lista nr 7 - KW Ruch Narodowy RP 
Lista nr 8 - KWW Kukiz'15 
Lista nr 9 - KWW Wolność w Samorządzie 
Lista nr 10 - KW Prawo i Sprawiedliwość 

Wylosowany dzisiaj numer będzie obowiązujący na liście w wyborach do sejmików wojewódzkich oraz w wyborach na radnych gmin i powiatów.

Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy w Sochaczewie tworzą członkowie Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, przedstawiciele dawnego Komitetu Obywatelskiego "Solidarność", którzy tworzyli sochaczewski samorząd w latach '90, przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych i osoby niezależne. Wszystkich łączy wspólny cel, służba mieszkańcom. Czas skończyć z kiepskim zarządzaniem finansami publicznymi, partyjnym TKM przy zatrudnianiu i obsadzie stanowisk w jednostkach samorządowych, wszechobecnym populizmem oraz brakiem pluralizmu w mediach lokalnych. Samorząd ma być obywatelski, a nie partyjny.

Zapraszamy na stronę sochaczewskich Bezpartyjnych Samorządowców: www.bezpartyjni.e-sochaczew.pl


 3
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

kacperskyykacperskyy
-1
BIG RED ONE do boju! :) (2018-10-01 11:48)
kolo6kolo6
+1
Jacy bepartyjni jak braliście udzial w głosowaniu nr listy dla partii (2018-10-01 19:54)
jerzyk2205jerzyk2205
-1
@kolo6

Błędny wniosek! Faktycznie Bezpartyjni Samorządowcy brali udział w losowaniu zdominowanym przez partie, ale to nie znaczy, że było to losowanie dla partii. Losowano numery list dla komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy kandydatów wco najmniej w połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików województw i przynajmniej jedną listę do każdego sejmiku. Dotychczas w historii wyborów samorządowych nie zdarzyło się, aby w skali kraju pojawił się samorządowy komitet wyborczy, który spełniłby ten wymóg. Zawsze losowano numery wśród partii, które dysponowały pieniędzmi i strukturami partyjnymi. Dlatego mówi się i pisze, że Bezpartyjni Samorządowcy będą "czarnym koniem" tych wyborów!!! (2018-10-01 23:44)
jerzyk2205jerzyk2205
-1
Podkreślam: listyco najmniej w połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików województw i przynajmniej jedną listę do każdego sejmiku! Dzięki temu niezależnie czy to lista do Sejmiku, powiatu, czy gminy, ma numer 1. Bo samorząd ma być obywatelski, a nie partyjny. (2018-10-01 23:53)
ojtam ojtamojtam ojtam
-1
Podobno ostatni będą pierwszymi a piersi ostatnimi. Gdzieś tak kiedyś czytałem. Oj tam oj tam zapędziłem się niepotrzebnie. (2018-10-03 00:23)
krisdkrisd
+1
Czy oprócz tego, że wylosowaliście nr1, jesteście bezpartyjni (chociaż napewno nie wszyscy) i "Służycie ludziom, nie partiom" (a do partii to należą roboty?) to macie jakiś program? (2018-10-04 13:02)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy