Bezpartyjni z Iłowa

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: Bezpartyjni z Iłowa Wybory samorządowe 2018 sochaczew
+4

Szanowni Państwo,
w nadchodzących wyborach proszę o poparcie komitetu Bezpartyjni Samorządowcy, a także zachęcam do głosowania na moją osobę na stanowisko Wójta Gminy Iłów. Nazywam się Tomasz Ciołkowski, z wykształcenia jestem socjologiem, ukończyłem specjalizację Sprawy Publiczne, a także Socjologia Wsi na SGGW. Prowadzę własną działalność gospodarczą, pracuję jako grafik, rolnik i producent tradycyjnych Powideł Olenderskich. Od kilkunastu lat angażuję się w życie społeczne Iłowa, głównie jako członek organizacji pozarządowej jaką jest Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej. Nasza organizacja od wielu lat stara się zmieniać naszą małą ojczyznę na lepsze, jednocześnie pamiętając o niezwykle bogatej historii Iłowa. Przez ponad 5 lat pracowałem jako dziennikarz w lokalnych mediach, wydawałem i prowadziłem Kurier Iłowski, a po dziś dzień redaguję stronę Eilow. Zapoczątkowałem i przez kilka lat nagrywałem i upubliczniałem sesje Rady Gminy w Iłowie. Obserwując działalność naszego Samorządu, wielokrotnie nie potrafiłem zrozumieć, a tym bardziej zaakceptować pewnych działań.
Jestem Iłowianinem z dziada-pradziada, jako pierwszy z rodu Ciołkowskich na Ziemię Iłowską przybył mój praprapradziad Wojciech Ciołkowski. Tuż po Powstaniu Styczniowym, w roku 1866 roku, zamieszkał we wsi Gilówka Górna. Za pomoc powstańcom w bitwie pod Ciołkowem rodzinie Ciołkowskich został odebrany cały majątek, w związku z czym Wojciech musiał rozpocząć życie pod Iłowem od nowa.
Warto w tym miejscu zaznaczyć, że moja rodzina posiada bogate tradycje społecznikowskie:
pradziadek Władysław Słowikowski - działacz przedwojennego Obozu Zjednoczenia Narodowego w Iłowie, pradziadek Stefan Ciołkowski - działacz przedwojennego Polskiego Stronnictwa Ludowego „Piast” w Iłowie, moja babcia Natalia Henryka Ciołkowska - niezależna radna wojewódzka w latach PRL i gminny opiekun społeczny w Iłowie, dziadek Walerian Ciołkowski - wieloletni Sołtys wsi Przejma, a także mój tata Andrzej Ciołkowski - współzałożyciel Solidarności Rolników Indywidualnych w Iłowie , a obecnie Prezes Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej, oni wszyscy byli lub są aktywnymi działaczami społecznymi. Powyższym pragnę Państwu uświadomić, że moja kandydatura ma stabilny fundament i nie jest działaniem doraźnym.
Już dziś daję Państwu słowo, że jeżeli zostanę wójtem gminy Iłów, na pierwszym miejscu postawię działalność społeczeństwa obywatelskiego, a nie swoje osobiste przekonania. To lokalna społeczność zna bowiem swoje potrzeby najlepiej.
Moja kandydatura jest próbą przywrócenia samorządu obywatelom. Pragnę zaznaczyć, że jestem w stanie podjąć współpracę z każdą osobą, której zależy na rozwoju naszej Gminy.

Nasz program wyborczy to 5 filarów na których pragniemy zbudować przyszłość Iłowa:

1. PRZETWÓRSTWO I ROLNICTWO
2. EDUKACJA I KULTURA
3. LOGISTYKA I TRANSPORT
4. INNOWACYJNA INFRASTRUKTURA
5. TURYSTYKA


Nasz komitet składa się z młodych, aktywnych osób, którym na sercu leży dobro gminy. Dobro rozumiane jako zrównoważony rozwój, innowacyjność, zaufanie, pomoc. Pragniemy realizować program, którego efektem będą miejsca pracy i godny zarobek dla rolników i przetwórców. Na pierwszym miejscu stawiamy na przetwórstwo ściśle powiązane z rolnictwem, czego przykładem są inkubatory kuchenne i przetwórcze. Są to miejsca w których każdy rolnik po odpowiednim przeszkoleniu może przetworzyć swoją żywność zgodnie z normami sanitarnymi, a następnie sprzedawać bezpośrednio do sklepów. Każdy rolnik, który nie przetwarza swoich owoców i warzyw, jest uzależniony od swoich pośredników i olbrzymich zawirowań na rynku produktów rolniczych. Skracanie łańcucha pośredników, daje rolnikowi godziwy zarobek i znacznie większą pewność sprzedaży.
Pragniemy dążyć do pełnej niezależności energetycznej naszej gminy, stawiamy na źródła odnawialnej energii, przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Rozpoczniemy współpracę z wieloma uczelniami wyższymi i innowacyjnymi podmiotami gospodarczymi, w celu racjonalnego wydatkowania pieniędzy budżetowych na najnowocześniejsze i najbardziej opłacalne inwestycje. Mamy nadzieję, że gmina Iłów stanie się pionierem i wzorem dla okolicznych samorządów.
Młodzi ludzie nie chcą wyjeżdżać ze swych domów, zmusza ich do tego brak możliwości rozwoju w tym miejscu. Pragniemy, aby nasz głos nareszcie został usłyszany. Każdego dnia podejmujemy wybór dobra praca i realizacja marzeń, czy dom i rodzina. Wielu moich znajomych było zmuszonych zamieszkać za granicą lub w dużych miastach, ponieważ w tym miejscu nie było dla nich warunków do samorealizacji. Chcą wrócić, ale jak sami mówią, szkoda im marnować czas w miejscu gdzie wszędzie napotykają na problemy. Dlatego chcemy budować Iłów naszych marzeń, z przyjaznym urzędem, innowacyjną gospodarką i infrastrukturą, oraz dobrze płatną pracą. To wszystko jest możliwe, potrzebna jest do tego jedynie nasza wspólna praca i wzajemna pomoc!
Według oficjalnych danych GUS migracja wewnętrzna i emigracja spowodowała ubytek 6,8% całej populacji gminy Iłów w ciągu 23 lat, przy niemal zerowym przyroście naturalnym. Okazuje się, że głównie z gminy wyjeżdżają ludzie przed 40 rokiem życia. Według statystyk ogólnopolskich migracja ukryta (dotyczy osób ,które trwale zamieszkują poza miejscem zameldowania) jest 2-krotnie większa. Zatem około 900 młodych Iłowian, stale lub czasowo przebywa poza naszą gminą. Według prognoz w 2030 roku gminę Iłów oficjalnie będzie zamieszkiwało o 1000 mniej mieszkańców niż w roku 1995 (spadek z 6687 do 5664) . I to nie ze względu na niski przyrost naturalny a migrację! Jeżeli zmiany nie zostaną dokonane natychmiast, to jaka będzie przeszłość Gminy Iłów?


Z wyrazami należnego szacunku, Tomasz Ciołkowski
Kandydat na Wójt Gminy Iłów


Materiał Wyborczy KWW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

Zapraszam Państwa do obejrzenia  spotu wyborczego Bezpartyjnych Samorządowców Iłów "Plan rozwoju Gminy Iłów"

 5
Oceń
(3 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy