BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Zdjęcia i foto: BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Edukacja sochaczew

     Dnia  28 września 2018 r. odbyła się w naszej szkole prelekcja dla uczniów klas 0-VIII na temat  szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Spotkanie z dziećmi poprowadził prowadzone było przez  przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji - p.Izabelę Pajek oraz p.Pawła Rynkiewicza - pracujących na co dzień z dziećmi i młodzieżą w Wydziale ds. Nieletnich sochaczewskiej KPP.

          Głównym celem przybycia policji była prelekcja na temat bezpieczeństwa. Poruszono kwestię zasad poruszania się po drogach, prawidłowego korzystania z autobusu/autokaru, zachowania wobec osoby obcej oraz zachowania wobec agresywnych psów. Policjanci zwrócili uwagę na konieczność używania fotelików i zapinania pasów bezpieczeństwa. Ponadto  przypominali o konieczności noszenia odblasków przez pieszych, rowerzystów i cyklistów. Omówiono konsekwencje wynikające z łamania przepisów z niewłaściwego korzystania z portali społecznościowych oraz Internetu. Uczniowie z ogromnym skupieniem wysłuchali pogadanki.

           Na zakończenie wyświetlono film przedstawiający różne aspekty pracy policjantów, zachęcający  do  podjęcia zatrudnienia w tym zawodzie.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa w Feliksowie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy