Bezpieczni nad wodą.

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Bezpieczni nad wodą. Komunikaty sochaczew

Różnego rodzaju stawy, zbiorniki po wyrobiskach, które w upalne dni przyciągają tłumy, mogą okazać się śmiertelną pułapką dla amatorów kąpieli. Zazwyczaj nikt nie zna ich faktycznej głębokości i ukształtowania dna. W jednym miejscu woda może mieć głębokość 1 metra, a dwa kroki dalej jest już 5 metrów.

 

 Do tragedii dochodzi najczęściej wtedy, gdy lekceważone są zasady bezpieczeństwa. Czasami przeceniamy też swoje możliwości. Dlatego, aby uniknąć zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą  stosujmy się do kilku zasad, które w znacznym stopniu mogą poprawić nasze bezpieczeństwo:

-  nie ryzykujmy, korzystajmy tylko z kąpielisk strzeżonych,

- stosujmy się bezwzględnie do poleceń osób nadzorujących kąpieliska i obowiązującego tam  regulaminu,

- unikajmy tzw. „dzikich kąpielisk", a jeżeli już decydujemy się na korzystanie z nich nie wskakujmy do wody, zwłaszcza na głowę i nie wchodźmy sami do wody,

- nie pozwalajmy dzieciom samodzielnie wchodzić do wody, a nawet przebywać blisko niej. Najmłodsi cały czas muszą być pod nadzorem osoby dorosłej,

- korzystając ze sprzętu wodnego pamiętajmy, aby był sprawny oraz o założeniu kapoków,

- absolutnie nigdy nie wchodźmy do wody będąc pod wpływem alkoholu,

- jeżeli już dojdzie do wypadku, wzywając pomoc pamiętajmy o precyzyjnym określeniu miejsca, w którym się znajdujemy aby ułatwić dotarcie na miejsce służbom ratunkowym. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy