BEZPŁATNA SZKOŁA RODZENIA

/ 5 komentarzy / 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: BEZPŁATNA SZKOŁA RODZENIA Zdrowie sochaczew

Zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnej Szkole Rodzenia w Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie. Udział w zajęciach wspiera i przygotowuje przyszłych rodziców do nowej roli oraz przybliża tematy związane z fizjologią ciąży i przebiegiem porodu. Dotychczas z zajęć skorzystało ponad 150 par.


Cykl bezpłatnych spotkań w szpitalnej Szkole Rodzenia prowadzony jest przez profesjonalnych wykładowców - personel Oddziału Ginekologiczno- Położniczego, Neonatologii i Rehabilitacji. Pierwszy etap szkolenia obejmuje blok teoretyczny, na którym omawiane jest m.in. życie dziecka w łonie matki, przygotowanie do porodu, sam poród i jego przebieg, laktacja, karmienie, pielęgnacja noworodka oraz połóg. Drugi etap szkolenia obejmuje ćwiczenia oddechowe i relaksacji, a także naukę parcia.


Zajęcia odbywają się w sali wyposażonej między innymi w worki sako, materace, lalki-noworodki, wanienki, przewijaki, ubranka, służące do nauki pielęgnacji noworodka, natomiast ćwiczenia oddechowe i relaksacji odbywają się w salach rehabilitacji.


Nasza Szkoła Rodzenia, to miejsce, w którym przyszli rodzice zdobywają ogromną wiedzę oraz praktyczne umiejętności dotyczące ciąży, porodu, połogu oraz pielęgnacji i żywienia noworodka. Uczestnictwo w zajęciach zapewnia świadomy i mądry udział w porodzie, zmniejsza lęk przed nieznanym oraz umożliwia łatwiejszy powrót do dawnej kondycji po porodzie.


Na zajęcia zapraszamy od 22 tygodnia ciąży, każda z kobiet po zakończonym kursie otrzymuje certyfikat ukończenia Szkoły Rodzenia. Podczas zajęć poznacie Państwo personel Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz zobaczycie nasze nowe i wyremontowane sale do porodów rodzinnych.


Przypominamy, że osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach mogą uzyskać szczegółowe informacje oraz zapisać się na zajęcia pod nr telefonu: (46)  86 49 634.
 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

MaciekOkrasa123MaciekOkrasa123
0
Wszystko fajnie szkoda tylko, że pani dyrektor Wiesława Załuska nie doceniła kobiety która stworzyła tą szkołę walczyła o nią i wyszkoliła wszystkie inne położne które teraz w niej pracują. Wcześniej mówiły że to poroniony pomysł. Pani dyrektor w "nagrodę" rękami swojej straży przybocznej patrz - kierowniczki kadr zwolniła ta kobietę ( przychodząc do niej z tego co słyszałem o 20:30 na dyżur nocny i przy innych pacjentkach kazała podpisać rozwiązanie umowy o pracę) , tak dziękuję się w szpitalu w Sochaczewie za pracę na rzecz młodych matek i zwiększenia ilości porodów. Te zdjęcia sal pojedynczych dla rodzących to także projekty i ciężka praca zwolnionej kobiety. A i ostatnio zwolniono także podobno jej koleżankę tą z promocji podobno za poglądy polityczne. Oj nieładnie, nieładnie:( (2014-12-06 22:11)
MaciekOkrasa123MaciekOkrasa123
0
I to zdjęcie sali w której mieści się ta szpitalna szkoła rodzenia też jakieś takie nijakie. W tym stojaku to są dzieci czy lalki? Chyba jednak wolałbym ta druga opcje. Moja rada to zmienić szpitalnego fotografa. (2014-12-06 22:30)
ZicoZico
0
....zwolnienie dwóch osób,to nie są już zwolnienia masowe,a skoro te panie tyle się zasłużyły dla tego szpitala??????? i zostały zwolnione bezprawnie to może naprawdę powinny udać się do sądu pracy,chyba że mają coś na ,,sumieniu,, to wtedy należy unikać sądów.....) (2014-12-07 16:56)
AGAWINAGAWIN
0
Rozmawiałam ze znajomymi pracującymi w szpitalu i nie ma żadnych zwolnień masowych;-) „Masowo” owszem dostały wypowiedzenia, ale dwie osoby;-)
Została otóż zwolniona pani od promocji i położna. Ale cóż dalej się okazuje? Otóż wszyscy pracownicy szpitala bardzo się z tego powodu cieszą i są pełni podziwu dla dyrekcji! Dlaczego? Bo musiała się wykazać nie lada odwagą, ponieważ obydwie panie były mocno związane z P.Gaikiem, a wiadomo, że ten będzie się mścił z tego powodu.
Panie natomiast dały się poznać doskonale, ale niestety tylko ze złej strony:-( Pracownicy szpitala mówią, że będą one różnymi metodami próbowały się wybielić, również oczerniając byłych przełożonych i ich jako współpracowników. Cóż, podobno takie metody ich pracy;-( Miały przecież dobrego nauczyciela!!!
Okazuje się, że ta pani od promocji to niejaka Aneta Ligner. Owszem robiła promocje, ale sobie i panu Gaikowi - kosztem szpitala zresztą. Do tego stopnia, że praktycznie nie przychodziła do pracy, tylko całe dnie spędzała w starostwie u Gaika, Podsędków związanych z Gaikiem i Masłowskiego. Wszyscy pracownicy szpitala byli bardzo zbulwersowani tą sytuacją i nalegali wręcz, żeby ją zwolnić. Dobrze, że w końcu dostała więc wypowiedzenie. Ot i cała prawda. Powinna być zwolniona dyscyplinarnie, ale się nad nią ulitowali. W końcu to szpital i trzeba ludzi ratować;-)
Pani Ligner robiła też promocje szkoły rodzenia, ale oczywiście nie bezpłatnej szpitala! Promowała szkołę rodzenia należącą do zwolnionej położnej, za którą ta bierze pieniądze. Obydwu paniom bardzo więc zależało na zlikwidowaniu bezpłatnej szkoły rodzenia w szpitalu i robiły wszystko, żeby do tego doszło. Na dodatek pani położna kręciła lody z nowym ordynatorem ginekologii. Wszyscy na ginekologii odetchnęli z ulgą, że nie będzie już tych nieprawidłowości! Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze:-(
Niewątpliwie bardzo paniom jest przykro, że zostały zwolnione, ale doskonale wiedzą, że na to zasłużyły. Pewnie jeszcze bardziej nie mogą znieść, że wszyscy w szpitalu się z tego powodu cieszą i śmieją! Teraz natomiast wszelkimi sposobami będą próbowały się mścić, obwiniać innych, niesłusznie oskarżać oraz wymyślać różne bzdury na temat szpitala i oszczerstwa o ludziach tam zatrudnionych.
Zwykła babska zawiść i zazdrość!!! Nieładnie, oj nieładnie!!!

MaćkuOkrasa123 – ziejesz nienawiścią do mądrych ludzi i dobrych działań:-(((

„Uderz w stół, a nożyce się odezwą”??? Musisz być bardzo związany z opisanymi wyżej osobami skoro rozpocząłeś tak brzydką akcję oczerniającą!!!

Ale, ale … pracownicy szpitala twierdzą, że jest ona w stylu rzeczonej pani od promocji!!!

MaćkuOkrasa 123 - może po prostu to Ty jesteś Anetą Ligner?!?!?!?!?

Przyznaj się nam na forum! Prosimy! Przecież Ty na pewno uważasz, że to nie wstyd;-)))

Hehehe… na pewno zaraz zmienisz nick! (2014-12-07 23:47)
sistersister
0
Pan Gaik zorganizował Sekcje Promocji I Rozwoju szpitala w którym to dziale pracowała Ligner a później obie panie z jego ugrupowania startowały..Ogólnie to po cholerę taki dział w szpitalu? Promocja długich kolejek do lekarza?Jakby panie nie miały nic za uszami to dawno by się procesowały.. (2014-12-08 09:31)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy