Zaloguj się do konta

Bezpłatne kursy ZKM do Żelazowej Woli i z powrotem

Redakcja
2017-06-06
Komunikacja publiczna

Odpowiednio ozdobiona ruszyła specjalna, bezpłatna LINIA DO ŻELAZOWEJ WOLI. To efekt współpracy władz Gminy Sochaczew z władzami miasta. Dzięki równemu podzieleniu kosztów do 15 października w weekendy i święta możemy dojechać do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina, i wrócić do miasta, zupełnie za darmo. Samorządy liczą na to, że raz, mieszkańcy Sochaczewa będą dzięki temu częściej odwiedzać cenny zbytek, a dwa, turyści z Żelazowej Woli chętniej przyjadą do naszego miasta (lub odwrotnie).

 

3 czerwca ruszyła specjalna bezpłatna LINIA DO ŻELAZOWEJ WOLI. To odpowiednio, fortepianowo ozdobiona, linia nr 6 ZKM. W soboty, niedziele i święta autobusy tej linii przejadą ulicami od PKP, przez Piłsudskiego, 600-lecia, Chopina, by zabrać chętnych pod bramy Domu Rodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. W sumie do dyspozycji mieszkańców, licząc również drogę powrotną, będzie dziennie 19 kursów. Jednocześnie przypominamy, że na teren parku i dworku w Żelazowej Woli mieszkańcy Sochaczewa, za okazaniem dowodu osobistego, wchodzą zupełnie za darmo.

Kursowanie autobusów bezpłatnej linii do Żelazowej Woli stało się możliwe dzięki współpracy Gminy Sochaczew i Miasta Sochaczew, które kosztami jej finansowania dzielić się mają po połowie. Samorządy wierzą, że dzięki tej inicjatywie więcej sochaczewian, ale także sochaczewskich turystów, odwiedzi Żelazową Wolą.

 

Szczegółowy rozkład specjalnej linii nr 6 (kursuje tylko w dni wolne od pracy, tj. w soboty, niedziele i święta):

 

Trasa z PKP do Żelazowej Woli, wyjazd spod dworca o: 8.40, 9.43, 10.40, 11.45, 12.53, 14.15, 15.10, 16.30, 17.30 i 18.30.

 

Trasa z Żelazowej Woli pod dworzec PKP: 9.20, 10.06, 11.20, 13.20, 14.45, 15.40, 16.53, 17.54, 18.55.

Opinie (1)

kacperskyy

OK plus dla miasta za zorganizowanie dojazdów darmowych ale pytam sie po raz kolejny czemu burmistrz i jego podwładni z dzialu promocji tak uparli sie na tego chopina? mamy najwieksze muzeum kolei waskotorowej w europie a oni czepili sie wioski nie majacej nic wspolnego z sochaczewem. rownie dobrze mokas oraz inne okoliczne wioski moga propomowac sie żelazówką.  nie potrafią promować miasta, od lat siedza kolesie ktorzy sa zatrudniani po znajomosci a jak sa zatrudniani po znajomosci to sie nie wychylaja poza to co im każą robic, nie patrzy sie na doswiadczenie tylko na to czyim jestes bratem lub siostra.. no i w końcu jaka swierzą wizje moze wniesc osoba kisząca sie 15 lat na jednym staniowisku z 3 latami do emerytury albo niekompetentny spadochroniarz? i tak jest w kazdym urzedzie u nas.. jak ma co kolwiek sie zmienic w tym miescie? w koncu lat '90 bylismy na o wiele lepszej pozycji niz grodzisk mazowiecki - to była dziura zabita dechami.Ale przez 4 kadencje burmistrz wyprowadzil to miasto nie tylko na prostą ale zrobil z niego miasto przyjazne mieszkancom. ile tam jest inwestycji ukonczonych dla ludzi to pan osiecki moze spalić tylko pąsa ze wstydu. moze i cos tam biora dla siebie ale o ludziach nie zapominaja, moze i maja posadki ziomkowie ale o ludziach nie zapominaja. A tu w tym zapyziałym miescie, ooo nie przepraszam nie bede obrazal miasta bo to nie jego wina ze ma niekompetentych emerytów na kluczowych stanowiskach, ktorzy nie potrafią nic zrobic... to jest porażające. osiecki chwali sie wybudowaniem magazynu w ktorym w 50% zatrudniani sa ukraincy benedykcinski w tym czasie robi deptak dla mieszkańcow, remontuje stacje pkp osiecki chwali sie sprzedaza plecewic i dolina krzemowa gdzie do dzis jest kiła i mogiła benedykcinski rewitalizuje dwa parki, gdzie są siłownie, place zabaw dla dzieci, (u nas gdyby nie mars oraz nivea to gowno bysmy mieli) nie licze budzetu obywatelskiego bo to sa nasze pieniadze wiec to my inwestujemy a i tak to idzie w kible dla podstawówek. osiecki bierze kredyt w wysokosci 25 milionow zlotych benedykcinski otwiera kąpielisko w grodzisku i tworzy siec stacji rowerowych panie osiecki odejdz pan w najblizszych wyborach i wstydu oszczedz. [2017-06-08 08:46]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc