Biało-zieloni prawie jak biało-czerwoni

Zdjęcia i foto: Biało-zieloni prawie jak biało-czerwoni Piłka nożna sochaczew

Koronawirus wstrząsnął światem do tego stopnia, że nie odbyły się najważniejsze imprezy sportowe. Jedną z nich są Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które według planu rozpocząć się miały 11 czerwca.

Zamiast nich kibice z naszego miasta mieli możliwość pasjonowania się futbolowymi kwalifikacjami do czwartej ligi mazowieckiej. Jedną z drużyn ubiegających się o awans była chodakowska Bzura. Sprawa jasna. Zamiast biało-czerwonych mieliśmy mecze biało-zielonych.

Rywalizacja naszych piłkarzy była bardzo podobna do kilku startów reprezentacji Polski w zawodach najwyższej rangi. Mam na myśli Mistrzostwa Świata (2002, 2006, 2018) oraz Mistrzostwa Europy (2008). Podobieństw jest dosyć dużo.

Pierwsze, to „buńczuczne” wypowiedzi, że … tak naprawdę, to awans mamy pewny … no prawie. Inne drużyny nie mają składu lub nie chcą awansować. Prawda była trochę inna. W meczu otwarcia Bzura zagrała dobrze ale … nieskutecznie przegrała w Sierpcu z Kasztelanem i jej szanse na awans stały się czysto hipotetyczne. Kolejny mecz „o wszystko” (zwycięstwo dawało jeszcze cień szansy na awans) odbył się w Drobinie. Miejscowa skra już w pierwszej połowie zapewniła sobie zwycięstwo i jak się po zakończeniu „czteromeczu” okazało także awans. Ostatni mecz „o honor” Bzura miała rozegrać na stadionie w Chodakowie. Niestety drużyna Orła Goleszyn poinformowała, że na spotkanie nie przyjedzie i oddaje walkowera.

Ostatecznie Bzura w „kwalifikacjach” zajęła czwarte miejsce i nadal jej piłkarze kopać będą piłkę i od czasu do czasu swoich rywali w płockiej okręgówce. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że w tej samej lidze zagra sochaczewski Orkan … szykujcie się na derby.

Kasztelan Sierpc – Bzura Chodaków 2:1 (2:0)

gol: Adam Zając

skład: Marcin Chmielak – Jakub Kowalski, Filip Jeznach, Adam Zając, Michał „Starszy” Kowalski, Maciej Brdeja, Hubert Krasoń, Kamil Kacprzak (Mateusz Struzik), Adam Żółtowski (Dawid Stypuła), Kamil Wojciechowski (Mateusz Tymorek), Michał Struzik (Michał II Kowalski)

Skra Drobin – Bzura Chodaków 4:2 (3:1)

gole: Mateusz Struzik, Kamil Kacprzak (z rzutu karnego)

skład: Marcin Chmielak – Michał „Starszy” Kowalski, (Wiktor Michurski), Filip Jeznach, Adam Zając, Jakub Kowalski, Dawid Stypuła (Kamil Wojciechowski), Maciej Brdeja (Tomczyk), Mateusz Tymorek (Adam Żółtowski), Hubert Krasoń (Kamil Kacprzak), Michał Struzik, Mateusz Struzik

Bzura Chodaków – Orzeł Goleszyn 3:0 v.o.


Wyniki barażowego czteromeczu

I termin – 10.06

Kasztelan – Bzura 2:1

Orzeł – Skra 1:2

II termin – 13.06

Skra – Bzura 4:2

Kasztelan – Orzeł 3:0

III termin – 17.06

Bzura – Orzeł 3:0 v.o.

Kasztelan – Skra 3:2


Tabela

1.Kasztelan Sierpc 37 61-18

2.Skra Drobin 30 51-42

3.Orzeł Goleszyn 29 35-27

4.Bzura Chodaków 26 32-24


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy