"BIAŁY SŁOŃ" i spotkanie z podróżnikiem w SKF

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: "BIAŁY SŁOŃ" i spotkanie z podróżnikiem w SKF Film, fotografia sochaczew

Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza na film i spotkanie z podróżnikiem

26 stycznia w SKF spotkanie wyjątkowe.  Pokażemy film dokumentalny pt. „Biały Słoń”. Współautorem tego obrazu jest gość SKF-u Marcin Modzelewski - podróżnik, odkrywca, fotograf, montażysta, student Łódzkiej Filmówki, prowadzący blog „Marian na świecie”.

Marcin, zwany też Marianem, od kilu lat podróżuje z plecakiem po różnych częściach świata i nagrywa to. Ciągnie go przede wszystkim na Wschód. Odwiedził m.in. Ukrainę, Białoruś, Kirgistan, Mongolię, Rosję, Kazachstan.

„Biały Słoń” to intymna opowieść o grupie przyjaciół zmierzających w stronę szczytu Pop Iwan w paśmie Czarnohory w Beskidach Wschodnich na Ukrainie.

Gdzieś w ukraińskich Karpatach znajduje się opuszczone polskie Obserwatorium Astronomiczne z czasów II RP. To właśnie ten cel wybrała sobie grupa fotografów, aby uczcić setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez nasz kraj.

„To była ciężka walka z naturą, przeciwnościami losu, ale przede wszystkim - z samym sobą. Wspinaczka trwała od samego rana do późnej nocy, ale uczucie towarzyszące gdy dojrzałem magiczny zarys bryły, uczcie pokonania własnych granic i słabości jest niezapomniane." - mówi Marcin Modzelewski, twórca filmu.

15 minutowy film dokumentalny jest oniryczną wycieczką w głąb krainy Hucułów. Magiczne krajobrazy zimowych Karpat przeplatają się z postradzieckim obrazem zapomnianych wsi. Niezmącony, dziki krajobraz narusza ekspedycja przedzierająca się przez dziewiczy teren poza szlakiem - to pierwsi ludzie od dawna, którzy naruszyli spokój tego miejsca.

Przed wyświetleniem „Białego Słonia” przedstawimy naszego gościa i okoliczności powstania filmu, po projekcji będzie możliwość porozmawiania z filmowcem i podróżnikiem, przy małym conieco.

W tym dniu SKF obchodzić też będzie kolejne urodziny.

Widzimy się w Kramnicach Miejskich o godzinie 17.00 w Sali konferencyjnej na II piętrze na lewo od schodów. Wstęp bezpłatny.

 

 

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy