Biblioteka ciągle w grze…

/ 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: Biblioteka ciągle w grze… Słowo pisane sochaczew
+6

Własna propozycja jednodniowej wycieczki rowerowej śladami historii, po najbliższej okolicy spodobała się chyba uczniom skoro na konkurs „Wydajemy własną książkę” już po raz 8. organizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Sochaczewie wpłynęło aż 61 prac. Autorzy proponowali wycieczki rowerowe śladami kultur mniejszości narodowych, miejsc pamięci, ciekawej architektury sakralnej czy interesujących ciekawostek przyrodniczych. Jedna z uczestniczek zaproponowała nawet grę miejską z różnorodnymi zadaniami do rozwiązania. 16 maja, w Tygodniu Bibliotek, dorocznym święcie, które ma za zadanie promowanie czytelnictwa, podsumowano konkurs i nagrodzono zwycięzców. Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek brzmiało Biblioteka ciągle w grze. Nie jest to tylko aluzja i nawiązanie do piłkarskiego EURO, ale także podkreślenie , że w grze jaka toczy się o uczestnictwo bibliotek w aktywnym działaniu społecznym, w współpracy z różnymi partnerami społecznymi, biblioteki mają wiele atutów. I tylko nie wiem, czemu w haśle Tygodnia Bibliotek znalazł się ten watpiąco-zdziwiony przysłówek „ciągle”? Prawdę mówiąc, wolałabym sparafrazować zawołanie Jurka Owsiaka: Biblioteka w grze do końca świata, a nawet jeden dzień dłużej.
Tradycją naszych majowych konferencji stało się nagradzanie najlepszych prac konkursowych i spotkanie autorskie. Przy okazji mogliśmy także posłuchać najlepszych rekomendacji książkowych w wykonaniu zwycięzców konkursu „Tę książkę warto przeczytać”. Po tak udanych występach wiele osób sięgnie pewnie po Mity greckie, Koszmarnego Karolka czy Zośkę i Parasola. Teraz możemy już ujawnić ściśle tajne dotąd wyniki konkursu.
W kategorii „szkoły podstawowe” zostali nagrodzeni:
1. miejsce: Beata Arkuszewska – Rowerkiem po gminie /SP Giżyce/ ;
2. miejsce: Julia Dąbrowska – Wycieczka rowerowa w hołdzie poległym za Ojczyznę
/SP Giżyce/ ;
2. miejsce: Natalia Ziembicka – Śladami historii. Moja propozycja jednodniowej wycieczki rowerowej po okolicy /SP Iłów/ ;
3. miejsce : Mikołaj Kotlarski – Rowerami do Młodzieszyna /SP Janów/ ;
3. miejsce: Adrianna Kornacka – Rowerem przed siebie. /SP Giżyce/ ;
Wyróżnienia:
Aleksandra Kitlińska Śladami historii /SP Giżyce/;
Emilia Kudarewko – Śladami historii /SP Iłów/ ;
Anna Dorociak – Wycieczka rowerowa po Sochaczewie i okolicach. /SP 4 Sochaczew/
Monika Sobieraj – Śladami historii . Propozycja wycieczki rowerowej. /SP 4 Sochaczew/
Wojciech Fortuna - Sochaczew i jego zabytki /SP 4 Sochaczew/
Dominika Siekiera – Wycieczka rowerowa po Sochaczewie /SP 4 Sochaczew/

W kategorii „gimnazja”:
1. miejsce: Mateusz Domański – Śladami historii. Ziemia iłowska w jeden dzień rowerem /Gim. Iłów/ ;
2. miejsce: Anna Orłowska – Popatrz w niebo /Gim. nr 1 Sochaczew/ ;
3. miejsce: Szymon Pukos – Szlak rowerowy. Ścieżkami żołnierzy września 1939 /Gim. nr 2 Sochaczew/ ;
3. miejsce: Sebastian Fabrowicz - Rowerem po Kamionie i okolicy /Gim w Młodzieszynie/
Wyróżnienia:
Martyna Kitlińska - Tropem historii /Gim w Iłowie/ ;
Paulina Kornacka - Ocalić od zapomnienia Projekt wycieczki rowerowej historycznym szlakiem /Gim Iłów/ ;
Monika Grobelska - Wild Cats Dzikie koty /Gim nr 1 Sochaczew/ ;
Dawid Cieślak – Powiat sochaczewski jakiego nie znamy /Gim. nr 2 Sochaczew/
Laureaci zostali nagrodzeni książkami oraz gadżetami ufundowanymi przez lokalne samorządy. Nad imprezą patronat honorowy sprawował Burmistrz Miasta Sochaczew – Piotr Osiecki, ale fundatorami nagród była także Gmina Sochaczew, Starostwo Powiatowe oraz firma Mars i MOSiR. Obecni na uroczystości goście pogratulowali zwycięzcom, a przyjaciel i obrońca naszej biblioteki – pan Adam Orliński, obiecał, że będzie trzymał rękę na pulsie spraw, choć finanse województwa znów rozrywane są nieprzewidzianymi wydatkami na ochronę zdrowia publicznego.
Do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zaadresowano nowy, wakacyjny konkurs fotograficzny ogłoszony przez nasza Bibliotekę „Zaklinajmy… zaczytajmy… lato”. Mamy nadzieję, ze także ten konkurs będzie się cieszył popularnością wśród uczniów szkół powiatu sochaczewskiego.
Po części oficjalnej czekało nas spotkanie z niezwykłym człowiekiem i uroczym rozmówcą – panem Stefanem Potockim, autorem książki o niezwykłym misiu-wędrowniczku - Miodalu.
JD

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy