Biblioteka Małego Pacjenta jest już w sochaczewskim szpitalu!

/ 2 komentarzy / 12 zdjęć
Zdjęcia i foto: Biblioteka Małego Pacjenta jest już w sochaczewskim szpitalu! Słowo pisane sochaczew
+7

Dnia 17 grudnia 2015 r. w Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie została otwarta Biblioteka Małego Pacjenta na Oddziale Pediatrycznym. Biblioteka jest efektem akcji  Zaczytani, do której przystąpiła Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Sochaczewie. Udało nam się zebrać 1250 książek. To pozycje, które przekazali mieszkańcy, przedszkola i szkoły z terenu powiatu sochaczewskiego.

Na uroczyste otwarcie przybyli mali pacjenci szpitala, dyrektor Szpitala Powiatowego - Piotr Szenk, ordynator Oddziału Pediatrycznego - Elżbieta Matuszewska-Woźnica, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego - Adam Orliński, wiceburmistrz Sochaczewa - Marek Fergiński i Anna Ulicka, która reprezentowała powiat.

Kierownik PBW Filii w Sochaczewie - Elżbieta Szczypińska przybliżyła wszystkim zgromadzonym ideę akcji Zaczytani, a potem ordynator Oddziału Pediatrycznego wraz z dziećmi dokonała uroczystego otwarcia Biblioteki Małego Pacjenta.

Wszyscy zgromadzeni goście podkreśli, że czytanie dzieciom wpływa na ich emocjonalny i intelektualny rozwój, bo książki nie zastąpi tablet czy komputer.

Zaproszeni goście czytali małym pacjentom wiersze, bajki, dlatego mieliśmy okazję wysłuchać m.in.  bajki o diamencie, Listu do Świętego Mikołaja czy poznać przygody Szewca Kopytko. Nietypową książkę - papierowy teatr - Kamishibai przedstawiła kierownik PBW Filii w Sochaczewie.

Dla małych pacjentów była jeszcze jedna niespodzianka - każde dziecko  otrzymało książkę, którą mogło zabrać  do domu.

Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji mali pacjenci  mogli choć na chwilę zapomnieć o chorobie i przenieść się w bajkowy świat marzeń.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do otwarcia biblioteki.

Akcja Zaczytani nadal trwa, a książki można przynosić do Biblioteki przy ul. Żeromskiego 39a (obok przychodni Mój lekarz) lub na Odział Pediatryczny Szpitala Powiatowego w Sochaczewie.

Mariola Woźnicka

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

AnkajazAnkajaz
0
Witam. Fajnie że jest biblioteka. A jak się ma sprawa sanitariatów na oddziale???? Pozdrawiam (2015-12-22 13:24)
medika_amedika_a
0
czasem ta książka może być niezłym lekiem , ucieczką od zmartwień i pewnie zabierze dzieciaki w inny świat choć na chwilkę , bez zastrzyków i badań - GRATULUJĘ POMYSŁU (2015-12-25 18:04)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy