BIEG CHOPINA - podsumowanie

BIEG CHOPINA

24 kwietnia 2010 Szkoła Podstawowa w Brochowie i przyległy do niej malowniczo położony teren stały się wielkim miasteczkiem biegowym. Do Brochowa zjechali biegacze w każdym wieku z terenu całego kraju. Stało się to za sprawą imprezy rekreacyjno - sportowej - „Biegu Chopina”.
Na starcie 10 biegów stanęło łącznie 307 zawodników z klubów sportowych oraz reprezentacje 20 szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Jako pierwsze na starcie stanęły 33 „skrzaty” - dzieci z klas zerowych i młodsze. Bardzo szybko uporały się z dystansem ok. 100 metrów. Za udział w biegu każdy z najmłodszych biegaczy otrzymał medal, dyplom oraz coś przyjemnego dla podniebienia by uzupełnić energię straconą podczas biegu.
Po tym rekreacyjnym biegu rozpoczęła się prawdziwa sportowa walka i emocje. Do biegu na dystansie ok. 200 metrów stanęły pierwszaki.
Wśród dziewcząt triumfowały:
-Januszewska Ewa (SP 4 Sochaczew),
-Kwiatkowska Laura (SP 4 Sochaczew),
-Białobrzewska Julia (SP 7 Sochaczew),
-Skoneczna Natalia (SP 7 Sochaczew),
-Klug Aleksandra (SP Feliksów),
-Budzyńska Zuzanna (SP 4 Sochaczew).

Pierwsza szóstka chłopców przedstawia się następująco:
-Jaworski Bartłomiej (SP 7 Sochaczew),
-Aleksandrowicz Jakub (UKS Filipides Teresin),
-Biszczan Wiktor (SP 4 Sochaczew),
-Gąsior Michał (SP 7 Sochaczew),
-Nowak Jakub (SP Brochów),
-Kasza Jakub (SP 7 Sochaczew).

W kolejnych biegach zmierzyli się drugoklasiści na dystansie ok. 400 metrów.
W biegu dziewcząt pierwsza szóstka dobiegła w następującej kolejności:
-Rajewska Aleksandra (SP Kobylniki),
-Janicka Ewelina (SP Brochów),
-Nowakowska Ewelina (SP Brochów),
-Sadkowska Andżelika (SP Kobylniki),
-Hryb Oliwia (SP Sanniki),
-Izbicka Julianna (SP Brochów).

W biegu trzecioklasistów triumfowały:
-Kuch Magdalena (SP Rusiec),
-Grzęda Natalia (SP Kobylniki),
-Ambroziak Natalia (SP Sanniki),
-Nowacka Anita (SP Śladów),
-Dobijańska Natalia (SP 7 Sochaczew),
-Basiak Dominika (SP Brochów).

Czołowe miejsca w biegu chłopców zajęli:
-Kopka Mateusz (SP 7 Sochaczew),
-Nowacki Adrian (SP Brochów),
-Regulski Jacek (SP 7 Sochaczew),
-Jan Król (SP Brochów),
-Fabisiak Maciej (SP 7 Sochaczew).

Po biegach indywidualnych najmłodszych dzieci z podstawówek zaczęła się „Chopinada sztafet”. Sztafeta miała do pokonania dystans 4x800. W skład sztafety wchodziły dwie dziewczynki oraz dwóch chłopców. Pierwsza trójka dobiegła w następującej kolejności: SP 4 Sochaczew, SP 7 Sochaczew, SP Brochów.
Gimnazjaliści rywalizowali na trasie 4x1000 metrów. Zwyciężyło Gimnazjum nr 49 w Warszawie przed Gimnazjum nr 35 w Warszawie, na trzecim miejscu bieg ukończyli reprezentanci Gimnazjum Publicznego w Poświętnem.

Ostatni bieg to zabawa dla starszych, bardziej doświadczonych zawodników. Mieli oni do pokonania jedną pętlę liczącą 4200 metrów. Trasa wiodła po łąkach i polach znajdujących się na terenie Gminy Brochów. Bieg odbył się na płaskiej nawierzchni, która wbrew pozorom była bardzo wymagająca. Piach, trawa, grząskie podłoże nie jednemu z 66 startujących dały się ostro we znaki.
Bieg Open kobiet wygrała Felczak Dorota (KM „Aktywni” Sochaczew). Za nią na metę wpadały Karewicz Katarzyna (Warszawa), Sumińska Magdalena (ZSRCKU Sochaczew), Jurkiewicz Anna (Warszawa), Lipiec Ewa (KM „Aktywni” Sochaczew), Szewczyk Katarzyna (Prywatne Liceum w Sochaczewie).
Wśród panów triumfował Włoczewski Krzysztof z 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie, kolejno za nim linię mety przekraczali Kamiński Artur (Płock), Rafał Muras (Sochaczew), Duplicki Kamil (Sochaczew), Nowocień Jacek (GLKS Nadarzyn), Zakrzewski Krzysztof (KM „Aktywni” Sochaczew).

W biegu Open wystartował wicestarosta Powiatu Sochaczewskiego Piotr Osiecki, który z uśmiechem na twarzy przekroczył metę w połowie biegnącej stawki.

Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pakiety startowe zawierające dyplom ukończenia zawodów, jogurty, słodycze, koszulkę „Biegu Chopina” i gadżety promujące Sochaczew oraz jego najbliższe okolice. W biegach szkół pierwsze trójki otrzymały praktyczne i użyteczne przybory komputerowe: myszki, encyklopedie multimedialne itp.

Biegi nie mogły by się odbyć gdyby nie zaangażowanie wielu sponsorów i partnerów. Głównymi organizatorami byli: KM „Aktywni” Sochaczew, Stowarzyszenie Rodzina Szkół Chopinowskich oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Mazowsze Chopina”. Do organizacji biegu włączyli się również: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Mazowiecki Kurator Oświaty, Starostwo Powiatu Sochaczewskiego, Burmistrz Miasta Sochaczewa, Wójt Gminy Brochów, Wójt Gminy Sanniki, Wójt Gminy Sochaczew. Ogromne wsparcie dzięki któremu na twarzy każdego z uczestników zagościł uśmiech otrzymaliśmy od firmy Mars Polska oraz Boryszew SA.
Bieg nie odbyłby się gdyby nie ogromne zaangażowanie i chęć współpracy Pani Marzeny Dobrzyńskiej - dyrektor SP w Brochowie, Pana Bogdana Dobrzyńskiego - sekretarza Gminy Brochów. W wytyczaniu i zabezpieczeniu tras oraz obsługą zawodów zajęli się nauczycie wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Brochowie - Marzena Staszewskiej i Dariusz Kwapisiewicz, nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Sochaczewie (Szkoła Podstawowa nr 7 i Gimnazjum nr 3 w Sochaczewie) - Kalina Tomczyk, Aleksandra Wolanin, Marcin Niemiec, Tomasz Ponieważ. Oprawę muzyczną zapewnił Włodzimierz „Jerry” Gerasik. Imprezę sportowo - rekreacyjną poprowadziła Agata Kalińska. Sędziom głównym zawodów był Emanuel Zimny. Organizatorzy dziękują również wolontariuszką - młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Brochowie i Gimnazjum nr 3 w Sochaczewie za pomoc w prowadzeniu sekretariatu biegu, poprawnym obstawianiu tras biegu oraz drobnych prac związanych z organizacją biegu.

Emanuel Zimny

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy