Bieg Pamięci Powstańczej Warszawy

Zdjęcia i foto: Bieg Pamięci Powstańczej Warszawy Biegi sochaczew

 

                                   BIEG PAMIĘCI POWSTAŃCZEJ WARSZAWY

 

W dniu 02 października 2016 roku, odbył się Bieg Pamięci Powstańczej Warszawy 1944 na dystansie 10 km. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że 25 września 2015 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął przez aklamację, uchwałę ustanawiającą 2 października Dniem Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy, wspominali o tym przed biegiem organizatorzy. Start zawodów nastąpił o godzinie 11:00 ze stadionu przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piastowie. Trasa biegu prowadziła przez ulice Piastowa do pobliskiego Pruszkowa, gdzie przy Muzeum Dulag 121 następowała nawrotka, powrót do Piastowa i finisz na mecie, która podobnie jak i start usytuowana była na terenie piastowskiego MOSiR. Wśród 233 biegaczek i biegaczy, którzy ukończyli zawody było dwóch reprezentantów Klubu Maratończyka Aktywni Sochaczew.

 

Doskonale pobiegł Tomasz Mikulski, pokonując 10 kilometrową trasę w czasie 00:34:22 zajął 9 miejsce w klasyfikacji generalnej i 7 miejsce w kategorii wiekowej M20 na 24 startujących.

 

Jarosław Szajewski dobiegł do mety w czasie 00:43:27, zajmując 56 miejsce w klasyfikacji generalnej i 10 miejsce w kategorii wiekowej M40 na 45 startujących.

 

Bieg zorganizowany został bardzo profesjonalnie, trasa doskonale zabezpieczona, atrakcyjne i bogate pakiety startowe przy niskim wpisowym, także sprawiały bardzo pozytywne wrażenie. W strefie mety zapewniono wszystkim biegaczom, szeroki wybór posiłków regeneracyjnych zarówno na ciepło jak i na zimno, co tylko dopełniło korzystnego wizerunku całości.

 

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy