Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym 2020

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto:  Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym 2020 Rekreacja sochaczew
+1

1 marca po raz kolejny w Sochaczewie odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym. Tegoroczny 5 km dystans pokonało aż 150 zawodników. Odbyły się również dwa mini biegi dla dzieci.

Podczas wydarzenia naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych Agata Kalińska, odczytała list od prezydenta RP skierowany do uczestników biegu. Oficjalnego otwarcia dokonał zastępca burmistrza Marek Fergiński. Tegoroczne wydarzenie zostało również wzbogacone o prelekcję prezesa stowarzyszenia Muzealna Grupa Historyczna im. II/18 pp. Jakuba Wojewodę, który przybliżył zawodnikom sylwetkę rotmistrza Witolda Pileckiego. 

Tego dnia w pierwszej kolejności odbyły się dwa mini biegi w których uczestniczyli najmłodsi mieszkańcy miasta. Maluchy miały do pokonania dystans 196,3 m, symbolizujący rok stracenia przez Służbę Bezpieczeństwa PRL ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalek”.  

Tegoroczny dystans biegu głównego został wydłużony do 5 km na specjalną prośbę zawodników. Najszybszym ze 150 biegaczy okazał się być zeszłoroczny zwycięzca Mateusza Zaręba. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe pakiety startowe wraz z medalem okolicznościowym. Dodatkowo pierwszych trzech zawodników na mecie, w kategorii kobiet i mężczyzn, otrzymało puchary i nagrody rzeczowe.

W organizację imprezy, oprócz Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zaangażowani byli również: żołnierze z 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej, wolontariusze z Klubu Wolontariuszy przy MOPS Sochaczew oraz Emanuel Zimny i jego podopieczni z Klubu Maratończyka „Aktywni”.


Wyniki Biegu Tropem Wilczym 2020

Mężczyźni: 1. Mateusz Zaręba, 2. Dawid Bartołowicz, 3. Tomasz Mikulski

Kobiety: 1. Paulina Włodarczyk, 2. Maria Bolczak, 3. Roksana Wasilewska

Chłopcy do 6 lat: 1. Jaś Machnicki, 2. Sebastian Duda, 3. Mateusz Lewandowski

Dziewczynki do 6 lat: 1. Alicja Ożóg, 2. Jagoda Bednarska, 3. Emilia Paduchźródło, zdj. UM Sochaczew 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy